Szklany mikrokosmos

fioletowe szkło

Szkło to materiał, obok którego przechodzimy codziennie, lecz czy kiedykolwiek zastanawiamy się, co kryje się we wnętrzu jego struktury? Asahi Glass, japońska manufaktura szkła, we współpracy z agencją projektową Nosigner, postanowiła pokazać tę złożoną budowę za pomocą niesamowitej instalacji Amorphous na Milan Design Week.

Z wykorzystaniem najnowszych technologii i specjalnego, wzmocnionego chemicznie, cienkiego szkła instalacja pozawala widzom na doświadczenie jego amorficznej struktury molekularnej w powiększeniu jeden do biliona (sic!). Podczas oglądania tego hipnotyzującego dzieła, możemy zachwycić się nie tylko samą strukturą, ale też każdym kawałeczkiem sennie zawieszonym w przestrzeni – podziwiać jego szeroką rozpiętość tekstur i zmienność gry świateł. Każdy kąt patrzenia odkrywa przed nami inną barwę, a każda powierzchnia w inny sposób zagina światło.

Amorphous ukazuje przed widzem bogactwo i ekspresyjność pozornie zwykłego materiału. Inspiruje i wskazuje przyszłe możliwości wykorzystania zaawansowanej technologii szkła nie tylko w sztuce, ale i w architekturze, projektowaniu wnętrz lub produktów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


fioletowe szkło fioletowe szkło pokój pełen szkła i kobieta fioletowo-czarne szkło fioletowe szkło

tekst | Kamila Zięcina

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News