Sześciu najważniejszych projektantów z Antwerpii

#1 AKIRA NAKA

Akademię ukończył w 2004.

Eksperymentuje z dzianiną i często korzysta z (bardzo czasochłonnej) techniki filcowania. Jego najnowsza kolekcja na sezon AW2014 zachowana jest w ciepłej kolorystyce. Znajdziemy w niej marszczenia, metaliczne materiały, zwierzęce wzory, patchworki czy falowania.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


http://raids.jp/mag/?p=1178
http://raids.jp/mag/?p=1178

#2 ALEXNDRA VERSCHUEREN

Akademię ukończyła w 2009.

W kolekcji dyplomowej widać było inspirację architekturą, a szczególną uwagę zwracały wykorzystane elementy origami. Najnowsza kolekcja to ciekawe pomysły na wykorzystanie kultowego denimu.

2 ALEXANDRA
Fot.: alexandraverschueren.com

#3 MANON KÜDIG

Akademię ukończył w 2012.

W projektach Manon Küdig znajdziemy nietypowe materiały (takie jak moher czy guma), szeroką paletę kolorów i ich niespotykane połączenia. Kolekcja dyplomowa to pokaz mody konceptualnej. Modele na pokazie mieli twarze zasłonięte chustami. Ten zabieg pozwolił zwrócić szczególną uwagę na proces twórczy i zastosowane w projektach rozwiązania.

10622042_10202495976429196_2023304155_n
http://www.antwerp-fashion.be/SHOW2012/4/manon_kundig/

#4 NIELS PEERAER

Akademię ukończył w 2011.

Belgijski projektant mody i akcesoriów. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Po skończeniu Akademii przeniósł się do Paryża gdzie rozwija swoje umiejętności i talent do pracy ze skórami. Uwielbia tworzyć na podstawie kontrastów – męskie/żeńskie, chropowate/śliskie, ciemne/jasne.

4 NEILS
Fot.: nielspeeraer.com

#5 LENA LUMELSKY

Akademię ukończyła w 2006.

Projekty pod własnym nazwiskiem zaczęła tworzyć dopiero w 2009. Do tego czasu zdobywała doświadczenia w pracowniach wielu różnych projektów mody. Jej kolekcje są inspirowane nurtem surrealistycznym, a charakterystyczną cechą jest mroczność, wykorzystanie ciemnych materiałów.

5 LENA
Fot.: http://bit.ly/1sWIU6l

 #6 ANDREA CAMMAROSANO

Akademię ukończył w 2008.

Projektant mody męskiej. Jego projekty opracowywane są w Kalifornii, wykonywane we Włoszech a sprzedawane w butikach w Antwerpii, Londynie, Tokio i Nowym Jorku. Bawi się modą, odwołuje się do różnych nurtów w sztuce dawnej i współczesnej.

6 ANDREA
Fot.: andreacammarosano.com

Tekst | Anna Wawszkiewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News