Święto odpowiedzialnego kupowania

Robienie zakupów to, wbrew pozorom, dość poważna czynność. Zastanawialiście się kiedyś, jak zakupy wpływają na środowisko i jakość życia? Czy wiecie, jak kupować mądrze? Już w pierwszą sobotę października w warszawskim Faktycznym Domu Kultury Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie będzie świętować. Bo jest co!

Polakom coraz bardziej zależy na zrównoważonym rozwoju. Badania mówią same za siebie – aż 63% Polek i Polakom mogłoby zapłacić więcej za buty wyprodukowane zgodnie ze standardami ochrony środowiska i z poszanowaniem praw człowieka.

–Kilka lat temu kupienie kawy z certyfikatem sprawiedliwego handlu albo papieru z recyklingu było sporym wyzwaniem. Dziś zwiększa się liczba takich produktów, jak i liczba miejsc, w których są sprzedawane. Skoro my, konsumenci, mamy coraz łatwiejszy dostęp do ekologicznych i etycznych produktów, tym bardziej instytucje publiczne, jako ważni gracze na rynku, powinny kupować odpowiedzialnie i wpływami z naszych podatków „nagradzać” uczciwych, etycznych i ekologicznych producentów – podkreśla Marysia Huma, prezeska FKO.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W sobotę odbędzie się spotkanie, na którym będzie można podyskutować na ten temat, zdobyć trochę wiedzy i oczywiście zrobić odpowiedzialne zakupy. Święto Odpowiedzialnego Kupowania startuje 3 października o 11:00 w warszawskim Faktycznym Domu Kultury. Wraz  z nim też Targi Odpowiedzialnej Mody, a tam ubrania polskich projektantów i firm ekologicznych, pokaz zaangażowanych filmów krótkometrażowych oraz dokumentu „The True Cost” i wystawy tematyczne.

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/429746193903200/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News