Stylowe akcesoria do makijażu

Dobre akcesoria do makijażu to podstawa. Niezależnie czy wolisz make-up w stylu #nomakeup czy bardziej wyrazisty, musisz znać patenty na uzyskanie pożądanego efektu. Do tego oczywiście masa niezbędnych kosmetyków i sprzętu, ale bez dobrego zestawu się nie obędzie. Oczywiście najlepiej dobrać akcesoria jak najwyższej jakości, ale też takie, które nie wyczyszczą nam konta. Aha, no i ważne jest odpowiednie miejsce i oświetlenie.

Tak jak we wszystkim, jeżeli chcesz uzyskać dobry efekt, musisz podpatrywać jak robią to zawodowcy. To nie przypadek, że na sesjach zdjęciowych zazwyczaj osoby zajmujące się make-up’em mają przy sobie akcesoria za kilka tysięcy złotych. Zawodowe akcesoria to nie tylko kwestia dobrego efektu, ale też tempa pracy. Czasami mamy na planie do ogarnięcia kilka modelek i nie ma sensu używać słabszych kosmetyków, bo tracimy przez to czas. To samo dotyczy wszelkich akcesoriów.

Dowiecie się czego przede wszystkim: Na co zwrócić uwagę kompletując swój zestaw do makijażu? Gdzie kupić akcesoria? Jak dbać o nie, żeby zachować je w dobrej kondycji? Dlaczego ważna jest higiena akcesoriów. Tego nie musimy pisać, bo wszyscy to wiedzą.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Miejsce do makijażu i dobre oświetlenie

Każda z nas wie jak wiele pracy kosztuje stworzenie dobrego makijażu. Potrzebujemy do tego naprawdę komfortowych warunków. Odpowiednie miejsce przeznaczone tylko do make-up’u, to bardzo ważna rzecz. Chodzi nie tylko o komfort fizyczny, ale też psychiczny. To musi być tylko nasze miejsce i tylko do tego celu. Gdy widzimy zdjęcia z profesjonalnej garderoby w telewizji czy na planach filmowych, zawsze dominującym elementem jest wielkie bardzo dobrze oświetlone lustro. To podstawa pracy make-up’istek. Dla nas tez powinno to być dobrą wskazówką. Zadbajmy o jak najlepsze oświetlenie, a nasz makijaż będzie tym lepszy i bardziej precyzyjny. Lusterko z dobrym oświetleniem, to podstawa dobrego makijażu i naszego komfortu gdy go wykonujemy.

Co powinien zawierać dobry zestaw do makijażu?

Można mieć skromny zestaw minimalistyczny, średni, albo giganta, który posłuży nam do różnych zastosowań i będzie wzbudzał zazdrość przyjaciółek i niezrozumienie “po co ci tyle tego” faceta. Tutaj przedstawiamy niezbędne minimum:

  • beauty blender
  • szczoteczka do brwi i rzęs
  • zestaw podstawowych pędzli
  • zalotka
  • aplikator do nakładania sztucznych rzęs
  • roller do twarzy przed makijażem – opuchlizna schodzi, skóra staje się wygładzona przez co makijaż lepiej się trzyma
  • bibułki matujące

Pędzle z włosiem syntetycznym czy naturalnym?

Często pada pytanie jakich pędzli używać? Trzeba mieć i takie i taki. Dlaczego? Czym się różnią i do czego służą? Pędzli z włosiem syntetycznym używa się do kosmetyków o konsystencji płynu, np: korektor, podkład, kremowe produkty do konturowania. Pędzli z włosiem naturalnym używamy do produktów suchych, takich jak puder. Chodzi o to, że pędzle z włosiem naturalnym wchłaniają o wiele więcej kosmetyków mokrych. Przez to traciłybyśmy za dużo kosmetyku, który dodatkowo później jest trudniejszy do zmycia z pędzla naturalnego. Pędzle z włosiem syntetycznym nie wchłaniają tak dużo kosmetyku i są łatwe do umycia. Wniosek? Oczywiście potrzebujemy obu tych akcesoriów.

Jak przechowywać akcesoria do makijażu?

Jeżeli chcesz utrzymać swoje akcesoria w należytym porządku, to najlepiej byłoby mieć na nie specjalne miejsce. Toaletka z dobrym oświetleniem i miejscem na gadżety byłaby idealnym rozwiązaniem. Jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na taki luksus. Wtedy niezłym rozwiązaniem jest organizer. Pozwala on na schludne utrzymanie twojego arsenału narzędzi. Taka walizeczka wygląda profesjonalnie, ma świetnie zorganizowaną przestrzeń oraz pozwala nam na dużą mobilność. Możemy łatwo zabrać ze sobą cały zestaw akcesoriów do makijażu. Czasami po prostu lubimy mieć swoje skarby przy sobie, a czasami warto je mieć, bo nie wiadomo kiedy najdzie nas ochota na eksperyment. Ciągle trafiamy na tyle poradników!

akcesoria do makijażu - case nyxCzy warto kupić zestaw akcesoriów do makijażu?

Akcesoria do makijażu to podstawowe narzędzie pracy zawodowych wizażystek, ale także przydatna rzecz dla każdej z nas. Jeżeli lubimy eksperymentować i poszerzać swoją wiedzę o wizażu, to z pewnością warto naśladować osoby, które zajmują się tym na co dzień zawodowo. Z czasem wzbogacanie naszego zestawu pozwoli nam na coraz lepsze efekty w każdym makijażu. Codzienna perfekcja oraz imprezowa ekstrawagancja będą nas cieszyć, a efekty naszej pracy z pewnością będą także zniewalać każdego kto je zobaczy.

Czyścimy akcesoria do makijażu!

Sztuka wizażu jak sama nazwa wskazuje, wymaga od nas czasu i poświęcenia. Pamiętajmy, że już od samego początku warto zwracać uwagę na utrzymanie swojego zestawu w należytym porządku. Chodzi przede wszystkim o higienę.

Pamiętajmy, że pędzle i inne akcesoria, których używamy mają kontakt z naszą skórą. Zbierają się na nich resztki kosmetyków, kurz, bakterie i inne żyjątka, których nie chcemy widzieć nawet pod mikroskopem… Nawet myjąc akcesoria regularnie nie jesteśmy w stanie zapewnić im stuprocentowej sterylności. Pamiętajmy, żeby myć je nie tylko po użyciu, ale także gdy ich nie używamy. Bakterie nie śpią.

Jak myć akcesoria do makijażu?

Potrzebne będą: czysty ręcznik, ciepła woda, najlepiej specjalne mydło do czyszczenia pędzli. Pamiętajmy, że na przykład pędzle są dość delikatne i nie warto ich myć zbyt intensywnie, bo długo nam nie posłużą. Nie trzeba szarpać włosia. Delikatne traktowanie wystarczy, żeby pozbyć się podstawowych zabrudzeń. Po umyciu starajmy się wysuszyć pędzle za pomocą czystego ręcznika. A co z gąbeczką? Należy je myć po każdym użyciu, inaczej możemy mieć do czynienia z całym siedliskiem bakterii, które mogą zagrozić nie tylko naszej cerze, ale i zdrowiu. Wystarczy olejek do czyszczenia oraz mydło w kostce.Pamiętajmy aby po umyciu i wypłukaniu gąbeczki pozostawić ją w odpowiednim miejscu do całkowitego wyschnięcia.

Istnieją też gadżety do mycia akcesoriów do make-up’u. Na przykład sylikonowa mata ze specjalnymi wypustkami zmywającymi kosmetyki. Są też specjalnie płyny i mydła do mycia akcesoriów. Ważne jest każdorazowe dokładne suszenie całego sprzętu. Istnieją specjalne suszarki do pędzli.

Dezynfekuj akcesoria do makijażu

Pamiętajmy, że nie tylko mycie pędzli czy gąbek i usuwanie z nich resztek kosmetyków jest ważne. Jednak koniecznie zadbajcie również o dezynfekcję akcesoriów. Mają one kontakt z naszą twarzą, a skóra jest wrażliwa i koniecznie wszystkie akcesoria muszą być idealnie czyste.

Jak to robić? Sa specjalne antybakteryjne mydła przeznaczone do czyszczenia akcesoriów. Raz na jakiś czas można też użyć płyny na bazie alkoholu. Na przykład Skinsept jest używany przez profesjonalne wizażystki, a także w służbie zdrowia. Po spryskaniu akcesoriów poczekaj aż alkohol wyparuje i gotowe. Mamy zdezynfekowane akcesoria, pędzle. Możemy to samo zrobić z pudrem, cieniami i pomadkami.

Zobacz też: Serial „Euforia” wywoływał „makijażową rewolucję” w świecie pokolenia Z

Serial „Euforia” wywoływał „makijażową rewolucję” w świecie pokolenia Z

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News