Serial „Euforia” wywoływał „makijażową rewolucję” w świecie pokolenia Z

Dziewczya w blondwłosach i makijażu

Od dłuższego czasu HBO jest na ustach wszystkich. Na początku był sukces Gry o Tron, Matki Smoków i krwawych morderstw, potem przyszedł czas na Czarnobyl, który w ciągu kilku dni zdobył popularność na całym świecie, a teraz?

Euforia, serial opowiadający o historii uzależnionej od narkotyków 17-latki Rue (Zendaya) ciągle odbija się echem w całym internecie, a minął już tydzień od premiery ostatniego odcinka.

euphoria rue Serial „Euforia” wywoływał „makijażową rewolucję” w świecie pokolenia Z

Serial miał być inny – tak zapowiadali producenci i główna gwiazda, ale nikt nie spodziewał się, że zapoczątkuje masowe wykupywanie kolorowych cieni z Sephory. Głównym sprawcą tej rewolucji jest Doniella Davy, główna makijażystka produkcji. Sama mówi, że makijażem obecnych nastolatków była zafascynowana od dawna. Teraz nie wystarcza tylko czarny eyeliner, czy różowa szminka, makijaż przeżywa swoje złote dni. Od kryształków Svarovskiego na brwiach, przez złote łzy spływające po policzkach, aż po neonowo-zielone usta, kreatywności nie ma końca.

doniella Serial „Euforia” wywoływał „makijażową rewolucję” w świecie pokolenia Z

Dokładnie to można zobaczyć na twarzach bohaterów serialu. Davy, czerpiąc z makijażu poprzednich dekad i z tego, co widziała w naturze, otworzyła nową drogę na ukazywanie emocji i zmian w bohaterach. Silna Maddy (Alexa Demie), która od małego uczestniczyła w konkursach piękności, doskonale wie, jak zrobić idealną ostro zakończoną kreskę, a bajkowa Jules (Hunter Schafer) przychodzi do szkoły w chmurach na powiekach.

Makijaż zmienia się w zależności od tego, przez co przechodzą bohaterowie. Jest autentyczny. To koniec idealnie schematycznych błyszczyków i podkładów z Gossip Girl, teraz Davy rozpoczęła nową erę. Najbardziej cieszy mnie odpowiedź na to, co robię, ludzie piszą, że dałam im odwagę na co dzień malować się w najbardziej szalony i piękny sposób, tak, jak chcieli – mówi Davy w wywiadzie dla amerykańskiego Vogue’a.

euphoria maddy Serial „Euforia” wywoływał „makijażową rewolucję” w świecie pokolenia Z

Może to faktycznie czas by wyjść poza strefę komfortu i nałożyć na siebie ten piękny złoty brokat w biały dzień? Inspiracje możecie znaleźć na Instagramie Donielli!

Tekst: Olga Sawczuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News