Studio Ghibli stworzyło uroczą reklamę japońskiego sklepu spożywczego

Gdy studio Ghibli się za coś weźmie, nie trudno o sukces. Najlepszym przykładem z ostatnich dni jest krótki animowany sklepu spożywczego.

15-sekundowa, ręcznie rysowana reklama zatytułowana Machi Hot Station przedstawia typowy dzień w supermarkecie Lawson. Urocze postaci, pastelowe kolory.

Reżyserem reklamy jest Kunio Katō, który w 2009 roku zdobył Oscara za krótkometrażowy film The House of Small Cubes. Przy reklamie Kunio współpracował z animatorem Osamu Tanabe, który jest znany z Opowieści o księżniczce Kaguya, również ze Studia Ghibli.

Do reklamy zostali zaangażowani także producenci Toshio Suzuki i Tomohiko Ishii, którzy pracowali przy Księżniczce Mononoke i Spirited Away.

Studio Ghibli rozpoczęło nowy rok, ujawniając, że pracuje nad dwoma nowymi filmami, które mają ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku. Zanim jednak przyjdzie czas na ich premiery, obejrzyjcie krótkie, urocze wideo, które pokazuje, że reklama nie musi być bogata w efekty specjalne i najnowsze technologie, by być skuteczną!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News