Streetwear łączy się z kulturą renesansu. Off-White zaprojektował merch Leonarda da Vinci dla Luwru

To moment, w którym klasyka łączy się z innowacyjnością, a jego efektem jest kapsułowa kolekcja inspirowana dziełami jednego z największych artystów wszechczasów.

Musée du Louvre w tym roku otrzymało odgórny zakaz, od organizacji Italia Nostra, prezentacji dzieła Leonarda Da Vinci zatytułowanego Vitruvian Man. Na szczęście sąd orzekł, że od teraz do lutego rysunek wyruszy na wyprawę z Włoch do Paryża na specjalny pokaz w ramach wyjątkowej wystawy objazdowej, która będzie uhonorowaniem życia da Vinci – w tym roku przypada 500 rocznica śmierci artysty.

Z tej okazji Virgil Abloh nawiązał współpracę z Luwrem, by stworzyć limitowaą kolekcję Off-White inspirowaną jego twórczością. W kolekcji zostały wykorzystane dwa najbardziej znane obrazy da Vinci – Virgin of the Rocks i Saint Anne.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Chcę rozbić te dwa pozornie odmienne światy: modę i sztukę klasyczną. Bardzo ważną częścią mojej pracy jest udowodnienie, że każde miejsce, bez względu na to, jak ekskluzywne może się wydawać, może być dostępne dla wszystkich. Myślę, że Leonardo da Vinci był pierwszym artystką, który żył zgodnie z właśnie tą zasadą – powiedział Abloh.

Kolekcja jest dostępna w sklepie z pamiątkami w Luwrze, a także na stronie Off-White.

https://www.instagram.com/p/B6AcGbOCWYq/?utm_source=ig_embed

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News