Stanley Kubrick o przygnębiającej stronie małżeństwa. W Londynie zostały odkryte trzy niewykorzystane scenariusze reżysera

Mężczyzna trzymający aparat w dłoni

Istnieją przypuszczenia, że trzy odnalezione scenariusze Kubricka z motywami zazdrości, miłości i zdrady były inspirowane życiem reżysera.

Chociaż od śmierci Stanleya Kubricka minęło 20 lat, jego twórczość wywołuje nadal tyle samo intryg, co za jego życia. Jak donosi Guardian, trzy odnalezione w Londynie scenariusze powstały między 1954 a 1956 rokiem, gdy reżyser przeżywał problemy z drugą żoną – tancerką i projektantką – Ruth Sobotką. Scenariusze noszą tytuły: Married Man, The Perfect Marriage i Jealousy.

Married Man to 35 stron maszynopisu z dodatkowymi stronami odręcznych notatek. The Perfect Marriage składa się jedynie z 7 stron, a Jealousy z 13.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Scenariusze zostały odkryte po tym, jak rzeczy Kubricka zostały przeniesione z jego domu do archiwum Univeristy of the Arts London.

Lata 50. to prawdopodobnie najmniej zrozumiały okres twórczości Kubricka. Te znaleziska pokazują, że reżyser pracował zdecydowanie więcej, niż do tej pory myśleliśmy – powiedział Nathan Abrams, profesor filmoznawstwa na Uniwersytecie w Bangor.

Odkopany materiał odkrywa przed nami wątki przygnębiającego życia małżeńskiego, a słowa, które otwierają The Married Man, mówią same za siebie:

Czy potrafisz wyobrazić sobie okropności życia z kobietą, która przywiązuje się do ciebie niczym gumowa przyssawka, której całe życie kręci się dookoła ciebie: rano, w południe i w nocy?

Czy scenariusze zostaną kiedykolwiek wykorzystane? Wątpliwe, ale zawsze pozostaje nam nadzieja.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News