Jak wygląda życie współczesnej kobiety? Zobaczcie rysunki polskiej artystki

obraz przedstawiajacy kolorowy pokoj z duza iloscia detali

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda życie kobiety XXI wieku, to możliwe, że w pracach tej polskiej artystki znajdziesz właśnie odpowiedź.

Paola Ciarska to polska malarka, której kolorowe, szczegółowe rysunki przedstawiają nagie kobiety, w swoich mieszkaniach w typowych, intymnych momentach życia codziennego. Prace utalentowanej artystki są niekonwencjonalne i odsłaniają jej spontaniczny oraz nietuzinkowy talent.

Zdecydowałam się wyjechać na kilka miesięcy i odciąć się od świata zewnętrznego. W mojej kosmetyczce znalazłam stare farby i mały pędzelek do eyelinera. Usiadłam na werandzie u mojej babci i namalowałam pierwszą rzecz, która przyszła mi do głowy. Tak narodziła się moja pierwsza dziewczyna.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

obraz przedstawiajacy kolorowy pokoj z duza iloscia detali

W świecie Paoli kobiety kochają swoje ciała i są dumne ze swojej seksualności. Jej obrazy, wyjaśnia Paola, działają jak uniwersalne portrety dla kobiet w XXI wieku. Ona może być mną, ale może też być moją matką lub osobą siedzącą naprzeciw mnie w autobusie. Starają się przywołać odbiorcy swoje odczucia życia codziennego poprzez intymne chwile uwieczniane na obrazach – mówi artystka. Przedstawienie niezasłanych łóżek i brudnych naczyń nadają jej sztuce charakter, który zaprasza każdą kobietę do utożsamienia się z jej ilustrowanymi postaciami za pomocą przyziemnych szczegółów codziennego życia.

Kobiety Paoli zamieszkują świat podobny do naszego, w którym Instagram Stories i Facebook cieszą się dużym zainteresowaniem. Nadmierne dzielenie naszego życia w mediach społecznościowych dotyczy również bohaterek jej prac. Wiele dziewczyn w swoich rysunkach trzyma patyki selfie, snapuje lub kręci się w swoich prywatnych przestrzeniach. Moje obrazy informują nas, że nigdy nie jesteśmy całkowicie sami, ale nie dyktują, czy jest to dobre, czy złe – mówi Paola.

obraz przedstawiajacy kolorowy pokoj z duza iloscia detali obraz przedstawiajacy kolorowy pokoj z duza iloscia detali obraz przedstawiajacy kolorowy pokoj z duza iloscia detali obraz przedstawiajacy kolorowy pokoj z duza iloscia detali obraz przedstawiajacy kolorowy pokoj z duza iloscia detali obraz przedstawiajacy kolorowy pokoj z duza iloscia detali

Tekst: Dominika Kowalewska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News