Sonos Beam – modułowy system kina domowego

Sonos Beam 2

Sonos Beam – to system kina domowego inny niż wszystkie. Ilość możliwości konfiguracyjnych zależy w nim od wyobraźni i … od portfela. To prawda, jest dość drogi, ale każdy kto miał styczność z produktami firmy Sonos wie, że za ceną idą wartości firmy. Filozofia twórców systemu Sonos jest zbliżona do tej, którą spotykamy w Apple: jakość i intuicyjność obsługi. Sonos Beam drugiej generacji oferuje kompaktowość, możliwość rozbudowy i wsparcie Dolby Atmos.

Sonos Beam ze wsparciem dla Dolby Atmos

Nowy Sonos Beam drugiej generacji, to kolejna wersja soudbara o minimalistycznym wzornictwie i jeszcze lepiej dopracowanej głębi i czystości dźwięku. Oprócz tego głośnik wspiera technologię dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, który tworzy przestrzenne efekty podczas seansów filmowych. Charakteryzuje go wysoka jakość wykonania i prostota obsługi dzięki współpracy z aplikacją Sonos. Dodatkowo istnieje możliwość dodawania kolejnych elementów, na przykład głośników One, w celu rozbudowy swojego systemu kina domowego.

Sonos Beam 2

Sonos Beam 2

Czym jest 3D Audio Dolby Atmos

Proces tworzenia ścieżki dźwiękowej w tradycyjnym ujęciu polega na przyporządkowaniu ścieżek do konkretnych chłośników/kanałów. W przypadku Dolby Atmos działa to na zasadzie obiektów w przestrzeni 3D. Dzisiejsza technologia pozwala umieszczać źródła dźwięku w przestrzeni niezależnie od rozmieszczenia głośników. Każdy obiekt słyszymy jak oddzielne źródło dźwięku. Wieki temu o takich efektach marzyli twórcy kwadrofonii, a dzisiaj możemy się cieszyć niezwykłymi zdobyczami przestrzennej technologii audio dzięki Dolby Atmos. Aż kusi, żeby przetestować ten system nie tylko podczas seansu, ale również z zamkniętymi oczami i swoimi ulubionymi albumami muzycznymi, zwłaszcza tymi z bogatym instrumentarium. Do tego posłuży Dolby Atmos Music. Będzie o tym jeszcze poniżej. Beam, jak każdy produkt firmy, oferuje dostęp do ponad 100 serwisów streamingowych przez aplikację Sonos.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Sonos Beam jest kompaktowy i dizajnerski

Minimalistyczny design to cecha wspólna wszystkich urządzeń z rodziny Sonos. Beam, podobnie jak model Arc, jest wyposażony w plastikowy grill. Głośnik wpasowuje się swietnie w każde wnętrze. Możemy go umieścić bezpośrednio na szafce przy monitorze lub przymocować do ściany zaprojektowanym dla niego uchwytem. Możemy nim sterować przy pomocy aplikacji Sonos, pilota od telewizora, asystentów głosowych (przy czym dostępność asystentów głosowych zależy od kraju), Apple AirPlay 2 oraz aplikacji serwisów streamingowych.

Sonos Beam 2 Gen

Kalibracja akustyczna Trueplay

Funkcje dostrajania akustycznego do konkretnego pomieszczenia znajdziecie w innym artykule, który omawia szczegółowo cały proces działania Trueplay. Jest to prosty w obsłudze i zaawansowany technologicznie proces, który sprawi, że wrażenia akustyczne w waszych pomieszczeniach będą takie jak zaprojektowali je twórcy – bez zniekształceń. Strojenie sprzętu odbywa się z pomocą Rady Dźwięku Sonos – zespołu inżynierów dźwięku, którzy są laureatami Oskarów i nagród muzycznych Grammy.

Zobacz też: Sonos. Nowy system myślenia o dźwięku

Sonos. Nowy system myślenia o dźwięku

Rozbudowa systemu Sonos o dodatkowe moduły

Można korzystać z samego głośnika Beam, ale można go też “spiąć” z dodatkowymi elementami, na przykład dwa głośniki Sonos One jako kanały tylne i/lub jako Subwoofer. Sama konfiguracja odbywa się automatycznie według zasady funkcjonalności systemu Sonos przy użyciu aplikacji. Poszczególne elementy możemy także łączyć w system nagłośnienia w mieszkaniu, a nawet w większych obiektach typu restauracja, gdzie potrzebne jest odpowiednie nasycenie dźwiękiem rozbudowanych wnętrz. Beam w prosty sposób bardzo poprawia wrażenia dźwiękowe przy oglądaniu TV i jest dużo łatwiejszy w skonfiguracji niż na przykład tradycyjny zestaw kina domowego z amplitunerem.

Nowe formaty audio Amazon Music Ultra HD i Dolby Atmos Music

Jeszcze w tym roku na wybranych rynkach Sonos wprowadzi wsparcie dla standardu Amazon Music Ultra High Definition, który umożliwia bezstratne odtwarzanie audio w jakości do 24-bit i 48 kHz. Kolejnym wprowadzanym standardem jest Dolby Atmos Music, który daje poczucie otoczenia dźwiękiem. Ultra HD, dostępne dla wszystkich subskrybentów Amazon Music Unlimited bez żadnych dopłat, zadziała na wszystkich urządzeniach Sonos poza Play:1, Play:3, Playbar, Playbase. Ponadto amerykański producent wprowadzi obsługę dla DTS Digital Surround. Kodek ten będzie wspierany przez Playbar, Playbase, Amp, obie generacje soundbara Beam oraz Arc.

Beam Gen 2 kosztuje 2199 złotych

Sonos Beam One Magazyn HIRO 4 Sonos Beam – modułowy system kina domowego

Sonos Beam One Magazyn HIRO 3 Sonos Beam – modułowy system kina domowego

Sonos Beam One Magazyn HIRO 1 Sonos Beam – modułowy system kina domowego

Sonos Beam One Magazyn HIRO 9 Sonos Beam – modułowy system kina domowego

Sonos Beam One Magazyn HIRO 7 Sonos Beam – modułowy system kina domowego

Sonos Beam 2

Sonos Beam One Magazyn HIRO 10 Sonos Beam – modułowy system kina domowego

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News