40 lat temu świat ujrzał pierwszego Walkmana. Z okazji jubileuszu Sony opublikował nostalgiczny film

Kilka modeli walkmana sony

Trudno w to uwierzyć, ale pierwszy Walkman zadebiutował dokładnie 1 lipca 1979 roku. Wynalazek ten bez wątpienia zrewolucjonizował świat muzyki przenośnej i dźwięku.

Pierwszy model Walkmana Sony – TPS L2 sprzedał się w liczbie 400 milionów sztuk na całym świecie, ale na tym się nie skończyło. W 2014 kultowy odtwarzacz powrócił w filmie Strażnicy Galaktyki z uniwersum Marvela. To właśnie wtedy – za sprawą Petera Quilla, granego przez Chrisa Pratta, model TPS L2 zagościł na eBayu, sprzedając się za ponad 6 tysięcy dolarów.

Z okazji 40-lecia Sony otworzył w swojej siedzibie w Tokio wystawę zatytułowaną #009 Walkman in the Park. Na wystawie znajdziemy 230 modeli Walkmana – od TPS L2 do ostatniego wyprodukowanego modelu. Odwiedzający wystawę będą mogli nie tylko poczuć powiew nostalgii widząc kultowe obiekty pożadania, ale także przeżyć te chwile na nowo – słuchając na nich muzyki.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Walkman generuje wspomnienia klientów, o których zawsze będą pamiętać – niezależnie od tego, czy firma przetrwa w wysoko konkurencyjnej branży, zdominowanej przez aplikacje muzyczne – powiedział Daisuke Nagano, prezes Sony.

Sony opublikował także krótkie wideo z hołdem dla Walkmana. Powiemy tyle – aż się łezka w oku kręci!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News