Sneakersy zaprojektowane przez Rogera Federera

Roger Federer Sneakers

Najnowszy model sneakersów zaprojektowanych przez Rogera Federera dla szwajcarskiej firmy On Running. On Running – THE ROGER Centre Court to sneakersy zainspirowane tenisem, zaprojektowane przez jednego z najbardziej utytułowanych reprezentantów tej dyscypliny sportu.

Szwajcarska technologia i szwajcarski mistrz

Roger Federer dołączył do marki On Running, jako jej współwłaściciel, rok temu i natychmiast zaczął pracować nad nowym modelem butów. Roger i On połączyli siły, by zaprojektować na nowo klasycznego, tenisowego sneakersa. Skupili się na połączeniu lekkości i zapewnieniu codziennego komfortu ze sportową technologią. Projektanci postanowili całkowicie odejść od tego, w jaki sposób produkuje się większość tenisowych sneakersów, czyli na ciężkich podeszwach z gumy.

„Minimalistyczny design i komfort butów On odkryłem już lata temu. Byłem nimi zachwycony. Chciałem stworzyć tenisowego sneakersa, który będzie zawierał te wszystkie cechy – lekkość, zwinność i komfort na każdy dzień” – tak mówi o projekcie Roger Federer.

THE ROGER Centre Court WhiteGum Magazyn HIRO Sneakersy zaprojektowane przez Rogera Federera

Tenis to wyjątkowo elegancka, ale też wymagająca dyscyplina sportu. Buty tenisowe muszą być niezwykle stabilne, a przy tym lekkie i wytrzymałe. THE ROGER Centre Court to model łączący styl i zaawansowaną technologię, by zapewnić najlepsze właściwości w codziennym użytkowaniu. Ten model zawiera w sobie połączenie dwóch największych osiągnięć w produkcji butów tenisowych. Ponadczasowy kortowy styl i lekkość zapewnia technologia CloudTech ®, a wygodę technologia Speedboard ®. To co dodatkowo odróżnia Centre Court od innych tenisowych sneakersów to ultramiękka, skarpetkowa cholewka.

Roger Federer sneakers

Zrównoważony rozwój w producji THE ROGER Centre Court

Zrównoważony rozwój to wartość, która ważna jest zarówno dla Rogera Federera jak i marki On. Dlatego THE ROGER wykonany jest z wegańskiej skóry (która pozostawia o prawie 30% mniejszy ślad węglowy niż skóra zwierzęca) i został zaprojektowany tak, aby zredukować ilość wykorzystywanego materiału.

Pozostałe materiały, które zostały użyte do wykonania butów pochodzą z recyklingu – siateczkowa cholewka, wnętrze buta, oraz sznurówki powstały ze w 100% zrecyklingowanego poliestru.

„Stworzyliśmy niezwykle wygodne, stylowe sneakersy, które każdy będzie chciał nosić niemal każdego dnia, pamiętając przy tym o odpowiedzialności za środowisko. Jestem dumny, że mogę być częścią tego projektu.” Roger Federer.

THE ROGER Centre Court trafi do sprzedaży 5 listopada. W Polsce dostępny będzie wyłącznie w sklepach S’portofino Warszawa S’portofino Poznań oraz Vitkac.

Zamówienia on-line S’portofino i Vitkac

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News