Smartfon OPPO Reno4 Pro 5G ma sztos kamerę 📹 🚀

Najlepszy aparat fotograficzny to ten, który masz przy sobie. Każdy profesjonalny fotograf to przyzna, a zwłaszcza dokumentaliści. Jednak naprawdę szerokie możliwości mają posiadacze smartfonów wyposażonych w taką kamerę jaką ma np. OPPO Reno4 Pro 5G. Można nim nie tylko fotografować na poziomie pro, ale także nakręcić teledysk.

Ciężki sprzęt filmowy, od noszenia którego bolą nas plecy? Wcale nie musi tak być. Niezależnie czy jesteś amatorem pięknych ujęć wideo, kręcisz tricki na desce, czy zajmujesz się produkcją wideo, najlepiej używać sprzętu, który jest lekki i zawsze masz go przy sobie. A jeszcze lepiej, gdy ten sprzęt jest jednocześnie smartfonem i daje możliwości rejestracji materiału wideo w wysokiej jakości tzn. odpowiedniej do nakręcenia profesjonalnego teledysku. Sprawdziliśmy OPPO Reno4 5G. Szczególnie zainteresowała nas jego kamera, ponieważ najczęściej używamy jej jako narzędzia w pracy redakcyjnej.

Profesjonalna kamera w kieszeni

Jeszcze niedawno smartfony wyposażone były w aparaty pozwalające na stworzenie filmu o jakości odpowiedniej, powiedzmy, do Instagrama. Każdy profesjonalny filmowiec kręcił nosem na hasło wykorzystania w produkcji materiałów ze smartfonu. Teraz nie tylko jest to możliwe, ale coraz częściej praktykowane. Udowodnili to Ten Typ Mes i Gverilla kręcąc klip do numeru “Nowy rok, nowy ja”. Na plan przyszli jedynie ze smartfonem OPPO Reno4 Pro 5G i to co udało im się osiągnąć możecie podziwiać poniżej:

Specyfikacja i funkcje Pro!

Spójrzmy jednak na to w co został wyposażony model Reno4 Pro 5G. Matryca Sony IMX708  idealnie nadaje się do nagrywania szerokokątnego wideo w perspektywie 120° nawet po zmroku.

Pro bez dodatkowych apek

OPPO rozbudowało aplikację kamery o tryb PRO. W większości aparatów mamy taki tryb, ale tylko w przy zdjęciach. Do wideo trzeba było stosować apki typu Filmik PRO. W Reno4 Pro 5G możemy operować manualnie funkcjami aparatu. Robiąc filmy ich twórcy często wykorzystują efekt zwolnienia wideo. Wcześniej było to 120 fps, 240 fps. W przypadku tego smartfonu mamy imponujące 960 klatek na sekundę. I daje to niesamowite efekty. Ponadto aparat wyposażony jest w moduł wspomagający Slow-Mo przy gorszych warunkach oświetleniowych, np. przy zachodzącym słońcu. Wcześniej ten tryb sprawdzał się dobrze tylko przy bardzo dobrym oświetleniu, ale tutaj mamy efekt zbliżony do tego jaki stosuje się w profesjonalnych kamerach.

Natomiast jeśli ktoś lubi czarno białe filmy może skorzystać z funkcji AI Colour Portrait Mode. Wyciąga postać z pierwszego planu w ten sposób, że zostawia ją kolorową usuwając kolory tylko z tła. Można to osiągnąć w post produkcji, używając maskowania i poświęcając sporo czasu. Tutaj sztuczna inteligencja robi to za nas już na etapie kręcenia. Sztos! Dobrze to widać na tym video:

Oppo Ten Typ Mes Gverilla Magazyn HIRO Smartfon OPPO Reno4 Pro 5G ma sztos kamerę 📹 🚀photo @sheandshining 107 Smartfon OPPO Reno4 Pro 5G ma sztos kamerę 📹 🚀

Cztery najważniejsze cechy OPPO Reno4 Pro 5G według HIRO

  • Zestaw aparatów na poziomie PRO
  • Szybkie ładowanie 65 W, SuperVOOC 2.0. Ładowanie do 100% w 36 minut
  • obsługa 5G
  • świetny design

Przełomowe rozwiązania OPPO, czyli popularyzacja selfie to nie wszystko

OPPO, to globalny producent urządzeń mobilnych. Firma wypuściła na rynek pierwszego smartfona w 2008 roku, a na Polski rynek weszła w 2019 roku. W tak krótkim czasie zdobyła zaufanie klientów na całym świecie. OPPO wyróżnia przede wszystkim jakość, nieszablonowe wzornictwo i przełomowe rozwiązania technologiczne. Nie każdy wie, że OPPO zapoczątkowało erę „selfie” wprowadzając na rynek przednią kamerę. Firma jako pierwsza spopularyzowała w Polsce system szybkiego ładowania, który rozwiązuje problem stresu związanego z rozładowanym telefonem. Pisaliśmy o tym w artykule poniżej.

oppo reno4

Zobacz: Nomofobia. Co to jest i co ma wspólnego z rozładowanym telefonem?

Nomofobia. Co to jest i co ma wspólnego z rozładowanym telefonem?

 

Reno4 Pro 5G – Arktyczny błękit

Reno4PRO GalacticBlue Combo RGB Smartfon OPPO Reno4 Pro 5G ma sztos kamerę 📹 🚀

Reno4 Pro 5G – Czarny

Reno4PRO SpaceBlack Combo RGB Smartfon OPPO Reno4 Pro 5G ma sztos kamerę 📹 🚀

Rate this post