Sleep na jedynym koncercie w Polsce. Już w kwietniu, w warszawskiej Progresji!

Trzech mężczyzn na czerwonym tle

Twórcy bardzo dobrze przyjętego albumu The Sciences z 2018 roku, odwiedzą warszawską Progresję 9 kwietnia 2019 roku w ramach europejskiej trasy koncertowej. Przygotujcie się na wyjątkowo bezkompromisowe wydarzenie – Sleep nie biorą jeńców!

Sleep to trio muzyków z San Jose w Kalifornii nagrywające pod szyldem doom/stoner metal. Rozpoczynając karierę w 1990 roku inkorporowali do swojego stylu elementy heavy metalu. Debiutując albumem Volume One, poprzez EP-kę Volume Two, drugi studyjny album Sleep’s Holy Mountain – będący kamieniem milowym w brzmieniu stoner metalu, i ich ostatni album przed rozpadem Dopesmoker, Sleep zagwarantowali sobie miejsce w panteonie muzyki metalowej. Niestety konflikt z wytwórnią spowodował rozpad kapeli, a ich przyszłość stanęła pod znakiem zapytania.

Od 2003 roku zespół zagrał kilka koncertów, a do składu dołączył Jason Roeder z Neurosis. Ale na pierwsze informacje ze studia nagraniowego musieliśmy czekać, aż do 2017 roku. W 2018 roku Sleep powrócili wraz ze swoim czwartym albumem The Sciences wydanym przez Third Man Records, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków oraz publikę.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Obecnie zespół tworzą:

  • Al Cisneros – wokale/ gitara basowa;
  • Matt Pike – gitara;
  • Jason Roeder – perkusja.

Koncert odbędzie się 9 kwietnia (wtorek) w warszawskiej Progresji. Bilety są dostępne tutaj. Więcej informacji znajdziecie na wydarzeniu na Facebooku.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News