Sleep na jedynym koncercie w Polsce. Już w kwietniu, w warszawskiej Progresji!

Trzech mężczyzn na czerwonym tle

Twórcy bardzo dobrze przyjętego albumu The Sciences z 2018 roku, odwiedzą warszawską Progresję 9 kwietnia 2019 roku w ramach europejskiej trasy koncertowej. Przygotujcie się na wyjątkowo bezkompromisowe wydarzenie – Sleep nie biorą jeńców!

Sleep to trio muzyków z San Jose w Kalifornii nagrywające pod szyldem doom/stoner metal. Rozpoczynając karierę w 1990 roku inkorporowali do swojego stylu elementy heavy metalu. Debiutując albumem Volume One, poprzez EP-kę Volume Two, drugi studyjny album Sleep’s Holy Mountain – będący kamieniem milowym w brzmieniu stoner metalu, i ich ostatni album przed rozpadem Dopesmoker, Sleep zagwarantowali sobie miejsce w panteonie muzyki metalowej. Niestety konflikt z wytwórnią spowodował rozpad kapeli, a ich przyszłość stanęła pod znakiem zapytania.

Od 2003 roku zespół zagrał kilka koncertów, a do składu dołączył Jason Roeder z Neurosis. Ale na pierwsze informacje ze studia nagraniowego musieliśmy czekać, aż do 2017 roku. W 2018 roku Sleep powrócili wraz ze swoim czwartym albumem The Sciences wydanym przez Third Man Records, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków oraz publikę.

Obecnie zespół tworzą:

  • Al Cisneros – wokale/ gitara basowa;
  • Matt Pike – gitara;
  • Jason Roeder – perkusja.

Koncert odbędzie się 9 kwietnia (wtorek) w warszawskiej Progresji. Bilety są dostępne tutaj. Więcej informacji znajdziecie na wydarzeniu na Facebooku.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News