Rowerowe kino

bicycle-film-festival

Wydarzenie zrzeszające miłośników jednośladów już 13 września w 1500m2 do wynajęcia.

W trakcie festiwalu poza seansami filmowymi organizowane będą liczne koncerty i wystawy, które dają szansę zaprezentowania się zarówno znanym artystom, jak i początkującym twórcom. BFF to wydarzenie, które miało miejsce w kilkudziesięciu największych miastach na świecie i za każdym razem spotykało się z ogromnym entuzjazmem, przyciągając tłum entuzjastów rowerowego szaleństwa. Na imprezach gościli lub występowali m.in. Karl Lagerfeld, Joseph Gordon-Levitt, Roisin Murphy, czy Metronomy.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Festiwal skupia się także na promocji zdrowego stylu życia i propagowania roweru jako ekologicznego środka transportu.

Warszawska edycja wydarzenia została podzielona na cztery sekcje złożone przede wszystkim z krótkich metraży, skupiających się wokół rowerowego motywu. Imprezę rozpocznie jednak seans „Clean Spirit”, znanego holenderskiego reżysera Dirka Jana Roelevena. Film przedstawi sylwetki młodych, profesjonalnych zawodników oraz gwiazd kolarstwa takich jak: Marcel Kittel i Mark Cavendish, w trakcie najsłynniejszego wyścigu na świecie – Tour de France. Druga sekcja to „Travel by Bike”, czyli  przekraczanie granic na dwóch kółkach. Trzeci blok, „Cinematic Shorts”, przedstawi interesującą panoramę rowerowego świata. W ostatniej sekcji, „Urban Bike Shorts” autor przedstawi światowe metropolie z perspektywy rowerowego siodełka.

Festiwal zakończy afterparty, tradycyjnie będzie to Goldsprint Party, na którym uczestnicy będą mogli zmierzyć się ze sobą w zawodach goldsprint, a więc wyścigu rowerów stacjonarnych. Dla najlepszych organizatorzy przewidzieli specjalne nagrody. Zabawie towarzyszyć będzie koncert The Ambasadores.

Pełny program festiwalu dostępny jest na oficjalnej stronie Bicycle Film Festival: http://www.bicyclefilmfestival.com/city/warsaw/  

Bilety na polską edycję Bicycle Film Festival można kupować za pomocą serwisu Ale Bilet – http://www.alebilet.pl/bilety/bicycle_film_festival. Bilety dostępne będą także w dniu festiwalu.

Bicycle Film Festival Warszawa, 13.09.2014 r., klub 1500m2 do wynajęcia, ul. Solec 18/20. 

BFF-logo BFF-w-Warszawie

 

(na podstawie materiałów prasowych)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News