Rower + sztuka = Bicycle Film Festival

Bicycle Film Festiwal odbył się już w kilkudziesięciu miastach na całym świecie (ostatnio impreza zagościła w Moskwie i Helsinkach), przyszła więc kolej na pierwszą, warszawską edycję!

Pomysłodawcą całej imprezy jest Brandt Barbur, który zagości w 1500m2, przy ul. Solec 18/20 już 13 września. Jego osobiste zaangażowanie spowodowało, że od 2001 roku festiwal przyciąga tłumy pasjonatów jazdy na dwóch kółkach. BFF ma na celu rozpowszechnianie trendów miejskich oraz wszelkiej twórczości, której głównym motywem jest rower. Promocja zdrowego trybu życia oraz ekologiczna forma transportu, to nieodłącznie związane z nim tematy.

Program festiwalu, to przede wszystkim cztery różnorodne bloki. Clean Spirit – sportowe oblicze roweru, którego głównym punktem będzie właśnie dzieło „Clean Spirit” znanego holenderskiego reżysera, Dirka Jana Roelevena. Film dokumentalny zaprezentuje nowe pokolenie zawodników oraz gwiazdy kolarstwa takie jak: Marcel Kittel czy Mark Cavendish.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Druga z sekcji zatytułowana „Travel by Bike” stanie się dla widzów niezwykłą podróżą po najdalszych zakątkach świata. Bohaterowie udowodnią, że dalekie przejazdy na dwóch kółkach to nie tylko wielka przygoda, ale również wyzwanie.

Program trzeciego bloku, „Cinematic Shorts,” to interesująca panorama rowerowego świata w formie filmów krótkometrażowych.

W ostatniej sekcji, „Urban Bike Shorts” widzowie zobaczą światowe metropolie z perspektywy cyklistów. Będzie to podsumowanie ważnego trendu, jakim jest popularyzacja roweru jako środka transportu.

BFF-w-Warszawie

Podczas festiwalu będą miały miejsce nie tylko liczne seanse filmowe, wystawy oraz koncerty. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja zdjęć fotografa Rafała Wielgusa, który od ponad 20 lat utrwala wyczyny entuzjastów snowboardingu, skateboardingu i kolarstwa.

Program festiwalu dostępny jest na oficjalnej stronie Bicycle Film Festival: http://www.bicyclefilmfestival.com/city/warsaw/

Bilety na polską edycję Bicycle Film Festival można kupować za pomocą serwisu Ale Bilet – http://www.alebilet.pl/bilety/bicycle_film_festival. Będą one dostępne także w dniu festiwalu.

(na podstawie materiałów prasowych)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News