RE: Rzeszów Festival, czyli muzyczne lato w stolicy Podkarpacia

RE: Rzeszów Festival, czyli muzyczne lato w stolicy Podkarpacia
Bartosz Wyszyński „RE akcja”, instalacja interaktywna, 2023

Utalentowane młode artystki i artyści: Julia Wieniawa, Bedoes 2115, Jann oraz Rubens, ci już legendarni, których każdy koncert zapisuje się w pamięci na długo: Agnieszka Chylińska, T. Love i Dr Misio, a także uwielbiani przez tłumy wiernych fanów Sorry Boys, Grzegorz Hyży i Błażej Król. Taką listę obecności ma druga edycja RE: Rzeszów Festival, która odbędzie się w piątek i w sobotę 28 i 29 lipca na Bulwarach nad Wisłokiem. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się projekcje multimedialne, strefa dla dzieci i okazja do spróbowania smakołyków z najlepszych foodtrucków.

Największy festiwal w stolicy Podkarpacia

Pierwsza edycja RE: Rzeszów Festival odbyła się w ubiegłym roku i okazała się strzałem w dziesiątkę. Założeniem było, aby wydarzenie miało piknikowy charakter i łączyło wszystkich kochających muzykę i szukających wrażeń na najwyższym poziomie. W ostatni weekend lipca (piątek – sobota) odbędzie się druga odsłona największego festiwalu muzycznego w stolicy Podkarpacia.

Radosny, rozbawiony Rzeszów festiwalami stoi! Dlatego zapraszam wszystkich na drugą edycję Re: Rzeszów Festival, który odbędzie się już 28 i 29 lipca na naszych pięknych Bulwarach nad Wisłokiem. Dobra zabawa gwarantowana, bo przyjeżdżają do nas fantastyczni twórcy. Pośpiewamy i pobawimy się w rytm hitów T.Love, Agnieszki Chylińskiej, Grzegorza Hyżego i innych artystów. Życzę wszystkim dobrej zabawy, a po festiwalu działamy dalej i dążymy do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029!

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

– mówi Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

RE: Rzeszów Festival, czyli muzyczne lato w stolicy Podkarpacia

RE: laks w rodzinnym gronie

Przed nami dwa dni RE: laksu, 10 wspaniałych koncertów,  jedzenie  z różnych stron świata podawane z najlepszych foodtracków, strefa atrakcji dla dzieci – m.in. dmuchańce, zajęcia z animatorami, konkursy, a także niesamowite projekcje multimedialne. Do Rzeszowa przyjadą gwiazdy rodzimej sceny muzycznej. Głos Muńka Staszczyka z T. Love będzie doskonale słychać na całym terenie RE: Rzeszów Festivalu, zatem czym prędzej przypominajmy sobie teksty jego największych hitów. Okazją do wspólnego śpiewania będzie też koncert królowej sceny Agnieszki Chylińskiej. Obecność na RE: Rzeszów Festival potwierdzili też Sorry Boys, Błażej Król, Dr Misio i Grzegorz Hyży.

W Rzeszowie posłuchamy też głosu młodego pokolenia. Najbardziej donośnym z nich jest Bedoes 2115, 25-letni raper z Bydgoszczy, którego koncerty to nie tylko duża dawka szczerych tekstów ale też niezapomniane widowisko. Julia Wieniawa zaprezentuje show prezentujący debiutancki album „Omamy”. Młodych fanów zachwycą na pewno koncerty Janna oraz Rubensa, którzy są na najlepszej drodze do zdobycia wielkiej popularności.

RE Rzeszów Festival, czyli muzyczne lato w stolicy Podkarpacia
RE: Rzeszów Festival 2022, Dagmara Szewczuk @dagsoon

LINEUP RE: RZESZÓW FESTIVAL

RE: Rzeszów Festival, czyli muzyczne lato w stolicy Podkarpacia

PIĄTEK 28 LIPCA

17.00  Sorry Boys

18.30 Julia Wieniawa

20.00 Błażej Król

21.30 T.Love

23.00 Agnieszka Chylińska

SOBOTA 28 LIPCA

17.00 Jann

18.30 Rubens

20.00 Dr Misio

21.30 Bedoes 2115

23.00 Grzegorz Hyży

Kiedy sztuka łączy się z technologią

Tego, że muzyka serdecznie przyjaźni się z innymi sztukami, dowiodą projekcje multimedialne i projekty interdyscyplinarne, które będzie można zobaczyć na RE: Rzeszów Festival. Ich autorem jest Bartosz Wyszyński, twórca nowych mediów ze szczególnym zamiłowaniem do motion designu. Partnerem artystycznym instalacji jest Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK), a technologicznym modeon.pro.

Podczas festiwalu będzie można doświadczyć dwóch instalacji Bartosza Wyszyńskiego. „RE: akcja” to interaktywna ściana, połączenie sztuki i technologii. Instalacja zachęca do relaksu i porzucenia trosk, a doświadczenie uruchamiane jest poprzez ruchy rąk. Drugim pomysłem artysty jest „RE: lacja”.

To interaktywne doświadczenie uruchamiane aktywnością widza: zmiana miejsca względem obiektu, ruch ręki.

– zdradzają Anna Klimczak i Tomasz Miśkiewicz, kuratorzy projektu.

Zabawy podwórkowe w festiwalowej strefie dzieci

RE: Rzeszów Festival będzie przyjazny dzieciom. W strefie przygotowanej specjalnie dla nich znajdziemy wiele atrakcji. Najmłodsi będą mogli poskakać na dmuchańcach, zakręcić Kołem Fortuny i wygrać nagrody np. bilety do kina czy popcorn, podczas gdy rodzice będą odpoczywać na leżakach.

Muzeum Dobranocek przygotowało zagadki, rysowanie, prezentację urządzeń kinotechnicznych i bańki mydlane ze Świnką Peppą. Kolejny raz będzie z nami Pustelnia Rzeszów! Tym razem z programem animacji  “Zabawy podwórkowe z dawnych lat”. Na wszystkie dzieci czekać będą liczne gry zręcznościowe, konkurencje sportowe oraz warsztaty kreatywne, które z pewnością doskonale pamiętają ich rodzice. Będą to np. skoki w workach, wyścigi sześcionogów, przeciąganie liny, łowienie drewnianych rybek, jedzenie jabłek na sznurku bez użycia rąk, domino na trawie, rzut gałgankiem do celu, zbijanie puszek, mega wyszywanka, planszówka XXL z żywymi pionkami, portrety w stylu “w krzywym zwierciadle” i wiele więcej. Nie zabraknie też wspólnego puszczania ogromnych baniek mydlanych. Słowem: moc atrakcji i dobra zabawa gwarantowane!

Pyszne jedzenie z najlepszych foodtrucków

Podczas RE: Rzeszów Festivalu nikt nie będzie chodził głodny. O pyszne i sycące dania oraz przekąski zadba kilkanaście foodtrucków. Do Rzeszowa przyjadą: Paczka Frytek, Smaki Ulicy, Kuchnia Gruzińska, Pizza Truck, Pan Pita, Smoka BBQ, Smaki Ulicy Wrap, Bułkownik Burger, Los Santos, Tybetańskie Pierożki Mimo, Pad Thai Truck, Bike Cafe i Lody Specialty. Będę dostępne także napoje z procentami i bez.

RE: RZESZÓW FESTIVAL – szczegóły

28 – 29 lipca 2022 r. (piątek i sobota)
Bulwary nad Wisłokiem

Bilet jednodniowy: od 109 zł

Karnet 2-dniowy: od 199 zł

Ostatnie bilety dostępne do nabycia na: eBilet.pl, GoingApp, Biletomat.pl, kicket.com

Facebook | Instagram

Zobacz też: Koncert Mi Casa w Hydrozagadce – 07.08.2023

Koncert Mi Casa w Hydrozagadce – 07.08.2023

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News