Rafał Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT+

Tęczowa flaga i splecione ręce dwójki ludzi

Deklaracja LGBT+ podpisana przez prezydenta Warszawy. Przypominamy ten archiwalny artykuł ze względu na wybory. Chcieliśmy, żeby inne polskie miasta dołączyły do Warszawy. Tymczasem tendencja w sprawach LGBT+ jest zatrważająca. Dochodzi do aktów przemocy oraz oznaczania domów, w których mieszkają osoby LGBT+. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach oraz przekonania swoich bliskich, żeby również to zrobili i pomogli w powrocie naszej wspólnej ojczyzny do normalności.

Wczoraj odbyła się uroczystość podpisania deklaracji LGBT+, obiecanej przez Rafała Trzaskowskiego podczas kampanii wyborczej.

Można szacować, że w Warszawie na prawie 2 miliony mieszkańców, ponad 200 tysięcy może być członkami społeczności LGBT+. Spełniona obietnica Rafała Trzaskowskiego to wielki krok nie tylko dla Warszawy, ale i całej Polski.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Dokument zawiera między innymi postulaty dotyczące bezpieczeństwa, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej — obszary, które w opinii społeczności LGBT+ są szczególnie ważne i wymagały podjęcia konkretnych działań.

Zobacz także: W warszawskim liceum uczniowie zatańczyli „Poloneza Równości” wspierając rówieśników LGBT+

Dodatkowo w dokumencie pojawił się postulat o wolności artystycznej, czy utworzeniu hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej. Deklaracja LGBT+ została stworzona we współpracy ze stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza oraz innymi społecznymi organizacjami LGBT+. Prezydent Warszawy zapewnił także, że obejmie swoim patronatem coroczną Paradę Równości w stolicy oraz rozpoczęcie współpracy z pracodawcami przyjaznymi osobom LGBT+ i podpisanie Karty Różnorodności.

To pierwszy taki dokument podpisany w Polsce, mamy nadzieję, że w ślady za Warszawą pójdą kolejne miasta!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News