Rafał Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT+. Jak zmieni się Warszawa?

Tęczowa flaga i splecione ręce dwójki ludzi

Wczoraj odbyła się uroczystość podpisania deklaracji LGBT+, obiecanej przez Rafała Trzaskowskiego podczas kampanii wyborczej.

Można szacować, że w Warszawie na prawie 2 miliony mieszkańców, ponad 200 tysięcy może być członkami społeczności LGBT+. Spełniona obietnica Rafała Trzaskowskiego to wielki krok nie tylko dla Warszawy, ale i całej Polski.

Dokument zawiera między innymi postulaty dotyczące bezpieczeństwa, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej — obszary, które w opinii społeczności LGBT+ są szczególnie ważne i wymagały podjęcia konkretnych działań.

Zobacz także: W warszawskim liceum uczniowie zatańczyli „Poloneza Równości” wspierając rówieśników LGBT+

Dodatkowo w dokumencie pojawił się postulat o wolności artystycznej, czy utworzeniu hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej. Deklaracja LGBT+ została stworzona we współpracy ze stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza oraz innymi społecznymi organizacjami LGBT+. Prezydent Warszawy zapewnił także, że obejmie swoim patronatem coroczną Paradę Równości w stolicy oraz rozpoczęcie współpracy z pracodawcami przyjaznymi osobom LGBT+ i podpisanie Karty Różnorodności.

To pierwszy taki dokument podpisany w Polsce, mamy nadzieję, że w ślady za Warszawą pójdą kolejne miasta!

Komentarze
Rafał Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT+. Jak zmieni się Warszawa?
Oceń artykuł