W warszawskim liceum uczniowie zatańczyli „Poloneza Równości” wspierając rówieśników LGBT+

70% nastolatków LGBT+ w Polsce ma myśli samobójcze — tymi słowami rozpoczyna się filmik licealistów z Warszawy, zatytułowany Polonez Równości.

Ta wyjątkowa inicjatywa powstała w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym Bednarska, znajdującym się na warszawskiej Woli. Studniówka to wyjątkowy dzień w życiu każdego, wchodzącego w dorosłe życie człowieka. Czy na pewno ta chwila może być piękna dla wszystkich? Nastolatkowie LGBT+ często muszą się ukrywać ze swoją miłością, są wyśmiewani, wyzywani oraz padają ofiarami innych form przemocy z powodu nietolerancji.

Zobacz także. Andrzej Trzaskowski. Muzyka łagodzi obyczaje.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Polonez Równości, który odbył się we wcześniej wspomnianym warszawskim liceum opierał się na prostej zasadzie: dziewczyny tańczą z dziewczynami, chłopcy z chłopakami. Reżyserem klipu, który możecie zobaczyć powyższej jest Michał Marczak (Wszystkie nieprzespane noce, Fuck Forest).

Polonez symbolizuje marsz ku przyszłości. Chcemy wmaszerować w lepszą przyszłość, lepszą dla Polski i dla nas, gdzie będziemy darzyć się tolerancją, będziemy darzyć się miłością, będziemy na siebie wrażliwi. Każdy ma prawo kochać kogo chce – piszą licealiści pod opublikowanym filmem.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News