W warszawskim liceum uczniowie zatańczyli „Poloneza Równości” wspierając rówieśników LGBT+

70% nastolatków LGBT+ w Polsce ma myśli samobójcze — tymi słowami rozpoczyna się filmik licealistów z Warszawy, zatytułowany Polonez Równości.

Ta wyjątkowa inicjatywa powstała w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym Bednarska, znajdującym się na warszawskiej Woli. Studniówka to wyjątkowy dzień w życiu każdego, wchodzącego w dorosłe życie człowieka. Czy na pewno ta chwila może być piękna dla wszystkich? Nastolatkowie LGBT+ często muszą się ukrywać ze swoją miłością, są wyśmiewani, wyzywani oraz padają ofiarami innych form przemocy z powodu nietolerancji.

Zobacz także. Andrzej Trzaskowski. Muzyka łagodzi obyczaje.


Polonez Równości, który odbył się we wcześniej wspomnianym warszawskim liceum opierał się na prostej zasadzie: dziewczyny tańczą z dziewczynami, chłopcy z chłopakami. Reżyserem klipu, który możecie zobaczyć powyższej jest Michał Marczak (Wszystkie nieprzespane noce, Fuck Forest).

Polonez symbolizuje marsz ku przyszłości. Chcemy wmaszerować w lepszą przyszłość, lepszą dla Polski i dla nas, gdzie będziemy darzyć się tolerancją, będziemy darzyć się miłością, będziemy na siebie wrażliwi. Każdy ma prawo kochać kogo chce – piszą licealiści pod opublikowanym filmem.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News