Radio Nowy Świat rozpoczęło nadawanie

Najnowsza rozgłośnia radiowa rozpoczęła nadawanie. Radio Nowy Świat zrzesza byłych dziennikarzy radiowej „Trójki”, którzy pożegnali się z państwową stacją. Wraz z kolegami po fachu i przy wsparciu wiernych słuchaczy stworzyli zupełnie nową stację.

All You Need Is Love to pierwsza piosenka jaką mogliśmy usłyszeć na antenie Radia Nowy Świat. Utwór symboliczny, zważywszy na okoliczności powstania najnowszej rozgłośni. Jej założycielami są bowiem byli dziennikarze Programu III Polskiego Radia, którzy w atmosferze skandali pożegnali się z państwową stacją. Postanowili jednak nie opuszczać wiernych słuchaczy, którzy również pokazali jak wiele znaczą dla nich audycje takich ikon polskiego radia jak Wojciech Mann czy Marcin Kydryński.

W drugiej połowie kwietnia ruszyła zbiórka której celem było zebranie funduszy na nową stację. Z zakładanych 250 tys., już teraz na rzecz Radia Nowy Świat darczyńcy przekazali prawie 2 mln zł. Zaś co miesiąc patroni będą wpłacali niespełna 700 tys. zł. Tak natychmiastowa i jakże hojna reakcja społeczeństwa jest dowodem na to jak wiernych słuchaczy mają założyciele Radia Nowy Świat, ale również ukazuje jak ogromny był popyt na tego typu stację.

Dzięki wsparciu darczyńców Radio Nowy Świat zaczęło nadawanie. Możecie słuchać go nie tylko w internecie pod linkiem, który znajdziecie poniżej, ale również w aplikacjach na Androida i iOS. Znamy również pełną ramówkę programów, którą możecie zobaczyć tutaj.

To nie jest stara Trójka. To nie jest nowa Trójka. To jest Radio Nowy Świat. Powiedział na antenie Wojciech Mann. My natomiast, wciąż z łezką w oku za Programem III, cieszymy się z powstania radia z najlepszymi wzorcami dziennikarstwa.

Zapraszamy do słuchania tutaj.

Czytaj również: Andrzej Trzaskowski. Muzyka łagodzi obyczaje.

Tekst: Wiktor Knowski

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

17 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago