50 Cent w Polsce. Zdjęcia dla magazynu HIRO

Zobacz sesję zdjęciową 50 Centa zrealizowaną dla Magazynu HIRO. Fotografią zajęli się Jacek Poremba, Tomek Albin i Karol Grygoruk.

50 Cent w Polsce magazyn HIRO

Jako jedyny polski magazyn mieliśmy przyjemność zrealizować sesję zdjęciową z ikoną amerykańskiego rapu – 50 Centem. Raper pojawił się w Polsce w wiosną 2014 roku, a my zorganizowaliśmy najlepsze studio i zaprosiliśmy trzech wybitnych fotografów do zrealizowania sesji zdjęciowej. Efekty współpracy wydrukowaliśmy w numerze 42 magazynu HIRO. Zobaczcie zdjęcia wykonane w trzech odmiennych stylach, z których każdy prezentuje nieco inne oblicze artysty.

50 Cent dla magazynu HIRO – video

Oprócz fotografów, zaprosiliśmy także profesjonalną ekipę filmową. Klipy z sesji zostały zrealizowane przez chłopaków z Fourtune. Jak możecie zobaczyć na filmie, na planie panowała luźna atmosfera. Zadbała o to nasza ekipa, która dopięła wszystkie sprawy produkcyjne na ostatni guzik według amerykańskich standardów. Za muzykę na planie odpowiedzialna była dwójka zaproszonych przez nas producentów muzycznych – Auer i Err Bits. Sam 50 Cent momentalnie wyczuł, że jest wśród przyjaciół i wreszcie mógł odpocząć od namolnych fanów i wizyt w telewizji. Zobaczcie teaser sesji zdjęciowej, w którym artysta zapowiada numer Magazynu HIRO, którego jest bohaterem.

Skrót reportażu z sesji zdjęciowej

50 Cent dla magazynu HIRO – sesja zdjęciowa

Sesja zdjęciowa miała miejsce w Studio Las, czyli jednej z najlepszych warszawskich miejscówek przeznaczonych do produkcji fotograficznej i video. Do współpracy z gwiazdą światowego formatu, którą jest 50 Cent, zaprosiliśmy trzech świetnych fotografów. Zależało nam na wyborze trzech innych osobowości i stylów fotograficznych. Fotografowali: Jacek Poremba, Tomek Albin i Karol Grygoruk z agencji SHOOTME.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Podczas sesji mieliśmy do dyspozycji trzy osobne plany zdjęciowe i już po pierwszej serii zdjęć artysta był bardzo zadowolony z efektów. Zdjęcie Jacka Poremby nazwał swoim “cover photo”.

Magazyn HIRO 50 Cent fot Jacek Poremba 2 50 Cent w Polsce. Zdjęcia dla magazynu HIRO

Tomkowi Albinowi powiedział, że chciałby jeszcze raz stanąć przed jego obiektywem. 50 Cent udostępnił jedno z jego zdjęć na swoim Instagramie.

https://www.instagram.com/p/mbVCH5ML9K/

Zdjęcie Karola Grygoruka zostało wydrukowane na okładce numeru 42 magazynu HIRO wraz z odręcznym podpisem 50 Centa. Jak to zrobiliśmy? Artysta złożył autograf na specjalnie przygotowanej folii, a następnie zeskanowaliśmy go i umieściliśmy na okładce.

Magazyn HIRO 50 Cent numer druk 50 fot Karol Grygoruk okladka 50 Cent w Polsce. Zdjęcia dla magazynu HIRO

50 Cent jest fanem samochodów wyścigowych

Wiedzieliśmy, że 50 Cent uwielbia super auta, dlatego przygotowaliśmy dla niego małą niespodziankę. Przed studiem zaparkowaliśmy kilka najlepszych aut dostępnych w tym czasie w Warszawie: Porsche, Lamborghini i Ferrari. Raper docenił ten gest jednak widać było, że jego ambicje sięgają o wiele wyżej niż ekscytacja nawet najlepszymi samochodami. Był skoncentrowany na realizacji planu i o wiele bardziej interesowała go praca nad zdjęciami. Dało się wyczuć, że cały ten blichtr i popisywanie się bogactwem, to zwykłe narzędzia pracy. Obwieszenie się złotem jest nic nie warte gdy nie reprezentujesz sobą czegoś wyjątkowego, niesamowitej pracowitości, talentu, ambicji i uporu. Widać było jego doskonałe wyczucie tego, co jest w danej chwili ważne. Żeby osiągnąć ten poziom sukcesu w Stanach, trzeba być niezwykle sprawczym i mieć dużo szczęścia. Przybijając piątkę z 50 Centem czujesz, że to nie przypadek, że to właśnie ten człowiek ma status gwiazdy w tak trudnym środowisku jak amerykańska scena rapowa.

Zdjęcia 50 Centa w magazynie HIRO

Zobaczcie najlepsze zdjęcia, które zostały wybrane do druku. Podczas sesji zdjęciowej powstały setki fotografii dlatego ich selekcja była dla nas sporym wyzwaniem. Zwłaszcza dlatego, że mieliśmy aż trzech świetnych fotografów, a każde zdjęcie miało niesamowitą moc. Jednak magazyn drukowany ma swoje prawa; obowiązuje ścisła selekcja ze względu na ograniczenia powierzchni, którą można poświęcić na prezentację sesji zdjęciowej. Wybraliśmy sześć najlepszych zdjęć:

Magazyn HIRO 50 Cent fot Tomek Albin 50 Cent w Polsce. Zdjęcia dla magazynu HIROMagazyn HIRO 50 Cent fot Karol Grygoruk 50 Cent w Polsce. Zdjęcia dla magazynu HIRO

Magazyn HIRO 50 Cent fot Karol Grygoruk 2 50 Cent w Polsce. Zdjęcia dla magazynu HIRO

Magazyn HIRO 50 Cent fot Jacek Poremba 50 Cent w Polsce. Zdjęcia dla magazynu HIRO

Kim jest 50 Cent?

Tak naprawdę nazywa się Curtis James Jackson III. Urodzony w Nowym Jorku raper, aktor i przedsiębiorca to jedna z najbardziej wpływowych osób w amerykańskim przemyśle hip-hopowym. Od dzieciństwa jego życie przebiegało w ciężkich warunkach. Ojca nigdy nie poznał, a wychowująca go matka została zamordowana z powodu długów. Późniejszą opieką objęli go dziadkowie. Te wydarzenia z pewnością miały wpływ na jego dorastanie. W wieku 11 lat rozpoczął trenowanie na siłowni. Zaczął też żyć poza prawem – jak sam mówi:

“Kiedy nie miałem co robić w szkole, trenowałem boks, albo sprzedawałem narkotyki”.

W tym czasie zaczął nosić przy sobie broń palną. 8 lat później został aresztowany za próbę sprzedaży kokainy. Klientem był podstawiony agent i po przeszukaniu jego mieszkania trafił do boot campu na pół roku. Tam też przyjął swoją ksywkę “50 Cent”. Inspirował się Kelvinem Martinem, złodziejem z lat 80. znanym właśnie jako 50 Cent.

Video z planu zdjęciowego

Kariera muzyczna 50 Centa

Trochę ponad rok po wyjściu z zakładu karnego, 50 Cent zainteresował się muzyką. Swoje pierwsze numery nagrywał w piwnicy u kolegi. Wpływ na jego warsztat muzyczny miał poznany osobiście DJ Jam Master Jay z grupy Run-DMC. To on nauczył go podstaw takich jak liczenie taktów, pisanie refrenów, aranżacja oraz tego jak wygląda proces produkcji nagrań.

Przełomowym momentem w karierze okazał się album wydany w wytwórni Eminema – Shady Records. Krążek o tytule “Get Rich or Die Tryin‘” odniósł ogromny sukces m.in. dzięki takim hitom jak “In Da Club” czy “21 Questions”. Magazyn Rolling Stone dał temu longplayowi 37. miejsce w kategorii “Najlepszy album lat 2000”. Następna płyta “The Massacre” nie odbiegała jakością od pierwszej. Utwory “Candy Shop”, “Disco Inferno” i “Just a Lil’ Bit” odniosły wielki sukces komercyjny na całym świecie.

Do tego momentu 50 Cent wydał jeszcze 3 solowe albumy: “Curtis“, “Before I Self Destruct“, “Animal Ambition: An Untamed Desire To Win“. Dodatkowo założył własną wytwórnie płytową G-Unit. Współpracował m.in. ze Snoop Doggiem, Dr. Dre, Eminemem, The Game, Mobb Deepem czy Obie Tricem.

50 Cent – businessman i aktor

Wielu raperów oprócz muzyki prowadzi również dodatkowe biznesy, nierzadko tworząc marki równie znane jak sam artysta. 50 Cent jako przedsiębiorca ma swoje udziały wielu przedsięwzięciach, między innymi w agencjach talentów, wytwórniach płytowych i firmach produkcji filmowej. Zajmuje się też branżą odzieżową, perfumeryjną, alkoholową, informatyczną i publicystyczną. Posiada własną firmę produkującą suplementy diety. W Polsce promował słuchawki sygnowane marką SMS Audio. Oprócz tego wystąpił jako aktor w 28 filmach, 34 serialach i jako postać w 3 grach komputerowych.

Tutaj znajdziecie cały numer HIRO 42 na platformie Issuu.

 

Tekst: Krzysztof Grabań
Zdjęcia: Tomek Albin, Karol Grygoruk ,Jacek Poremba

Zobacz też: Remi Kozdra & Kasia Baczulis

Remi Kozdra & Kasia Baczulis: Hotshot

Zobacz też: Jedna z pierwszych reklam TV magazynu HIRO

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News