Radio Nowy Świat rozpoczęło nadawanie

Zdjęcie ze studia Radia Nowy Świat

Najnowsza rozgłośnia radiowa rozpoczęła nadawanie. Radio Nowy Świat zrzesza byłych dziennikarzy radiowej „Trójki”, którzy pożegnali się z państwową stacją. Wraz z kolegami po fachu i przy wsparciu wiernych słuchaczy stworzyli zupełnie nową stację.

All You Need Is Love to pierwsza piosenka jaką mogliśmy usłyszeć na antenie Radia Nowy Świat. Utwór symboliczny, zważywszy na okoliczności powstania najnowszej rozgłośni. Jej założycielami są bowiem byli dziennikarze Programu III Polskiego Radia, którzy w atmosferze skandali pożegnali się z państwową stacją. Postanowili jednak nie opuszczać wiernych słuchaczy, którzy również pokazali jak wiele znaczą dla nich audycje takich ikon polskiego radia jak Wojciech Mann czy Marcin Kydryński.

Logo Radia Nowy Świat. Czerwony napis na czarnym tle.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

W drugiej połowie kwietnia ruszyła zbiórka której celem było zebranie funduszy na nową stację. Z zakładanych 250 tys., już teraz na rzecz Radia Nowy Świat darczyńcy przekazali prawie 2 mln zł. Zaś co miesiąc patroni będą wpłacali niespełna 700 tys. zł. Tak natychmiastowa i jakże hojna reakcja społeczeństwa jest dowodem na to jak wiernych słuchaczy mają założyciele Radia Nowy Świat, ale również ukazuje jak ogromny był popyt na tego typu stację.

Dzięki wsparciu darczyńców Radio Nowy Świat zaczęło nadawanie. Możecie słuchać go nie tylko w internecie pod linkiem, który znajdziecie poniżej, ale również w aplikacjach na Androida i iOS. Znamy również pełną ramówkę programów, którą możecie zobaczyć tutaj.

To nie jest stara Trójka. To nie jest nowa Trójka. To jest Radio Nowy Świat. Powiedział na antenie Wojciech Mann. My natomiast, wciąż z łezką w oku za Programem III, cieszymy się z powstania radia z najlepszymi wzorcami dziennikarstwa.

Zapraszamy do słuchania tutaj.

Czytaj również: Andrzej Trzaskowski. Muzyka łagodzi obyczaje.

Andrzej Trzaskowski. Muzyka łagodzi obyczaje

Tekst: Wiktor Knowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News