Przewodnik po najbardziej klimatycznych antykwariatach w Warszawie

Gazety w drewnianych skrzyniach

Czym są antykwariaty? To magiczne miejsca, w których jeśli chcemy znaleźć dobrą książkę, płytę lub nietypową dekorację do mieszkania, wcale nie musimy wydawać milionów monet. Przy okazji, szperanie w tak klimatycznych miejscach sprawia niesamowitą frajdę. Przedstawiamy Wam 5 naszych warszawskich antykwariatowych typów, do których koniecznie musicie zajrzeć!

1. Antykwariat Grochowski: Ludwika Kickiego 12

Fotel pomiędzy regałami

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dwupoziomowy, Antykwariat Grochowski posiada niepowtarzalny klimatem. Oprócz olbrzymiej liczby książek znajdziemy tam również przynajmniej kilkanaście kartonów z płytami winylowymi wszelkich gatunków muzycznych, aparaty analogowe czy magazyny z dawnych lat sprowadzane zza granicy. Jeśli chcecie sprawić przyjemność osobie interesującej się sztuką, to tam na pewno coś znajdziecie!

2. Antykwariat Troszkiewiczów, Wspólna 51

2 Przewodnik po najbardziej klimatycznych antykwariatach w Warszawie

Historia miejsca sięga roku 1938, kiedy Filip Troszkiewicz otworzył swój pierwszy antykwariat. W związku z wydarzeniami roku 1939 działalność została przerwana na prawie 6 lat. Od 1998 roku Antykwariat Troszkiewiczów funkcjonuje stale przy Wspólnej 51, prowadzony przez trzecie pokolenie Troszkiewiczów. Oprócz fenomenalnego wyboru literatury, uwagę przykuwa maszyna do pisania Mercedes i piękny czarny kocur.

3. Antykwariat Warszawski: Aleje Jerozolimskie 55

Wnętrze antykwariatu

Przechodzimy przez bramę kamiennicy w centrum miasta i nagle od wszechobecnego zgiełku, trafiamy do dwupoziomowego królestwa Antykwariatu Warszawskiego. Znajdziemy tu kilkanaście tysięcy różnorodnych książek, po które możemy wstąpić, wracając z pracy czy uczelni.

4. Antykwariat Książka Dla Każdego: Conrada 11 pawilon 2; Dobra 56/66 (poziom -1, gmach BUW); Karmelicka 19

Dużo ksiązek

Wszystko staje się cyfrowe. Grupa KDK oprócz stacjonarnej sieci antykwariatów, w odpowiedzi na silną potrzebę digitalizacji wszystkiego, posiada 4 antykwariaty internetowe, w których możemy znaleźć przeróżne skarby, bez wychodzenia z domu.

5. Antykwariat Gryf: Jarosława Dąbrowskiego 71

Wnętrze antykwariatu

Wiadome, że mapy najlepsze to te najaktualniejsze, jednak fani podróży na pewno chętnie dorzucą do swoich zbiorów na przykład mapę Paryża z lat 70 lub atlas świata w języku odmiennym od polskiego. Oprócz tego znajdziemy w nim książki, czasopisma, fotografie i pocztówki. Antykwariat Gryf istnieje od ponad 20 lat.

Walizka pełna książek

Tekst: Hanna Gnatowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News