Czy prognozy z serialu Black Mirror sprawdzą się szybciej niż myślimy?

Pies-robot

Każdy, kto widział ostatni sezon serialu Black Mirror Netfilxa, po obejrzeniu tego filmiku będzie miał tylko jedno przeczucie i z pewnością nie będzie ono pozytywne!

Filmik przedstawiający The Boston Dynamics SpotMini, bo tak nazywa się najnowszy projekt amerykańskich wynalazców, czyli krótko mówiąc, pies-robot, uprzejmie otwierający drzwi swojemu towarzyszowi obiegł już chyba cały internet. O ile niektórzy są dumni i podekscytowani inteligencją robotów, o tyle my bardziej pesymistycznie patrzymy na rozwój projektu, zastanawiając się jak ich umiejętności, mogą przyczynić się do unicestwienia rasy ludzkiej.

Zobacz także: Miquela – influencerka, która wbrew pozorom nie jest człowiekiem

robot zolty na czterech nogach otwiera drzwi

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nie są to pierwsze filmy przedstawiające psy-roboty, w poprzednich publikacjach mogliśmy oglądać zmechanizowane czworonogi wykonujące proste polecenia. Tym razem, istotną różnicą jest niemal inteligentny sposób, w jaki SpotMini odszyfrowuje położenie drzwi, strefy z uchwytem, a następnie całkiem uprzejmie przytrzymuje drzwi swojemu towarzyszowi, zachowując przy tym wszystkim równowagę.

https://www.youtube.com/watch?v=9qwYWWrjLq0

Wszystkie te małe umiejętności zdają się odzwierciedlać dość zaawansowany system autonomiczny, który naszym zdaniem jest dosyć niepokojący. Jeżeli jeszcze nie tego nie widziałeś, koniecznie obejrzyj razem z nami!

Tekst: Dominika Kowalewska

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News