Powstały ekologiczne papierosy. Nadal szkodzą zdrowiu, ale mają nie szkodzić planecie

Trzy paczki zielonych papierosów

Południowoafrykańska firma Smokey Treats twierdzi, że jest pierwszym producentem papierosów w historii, którym nie jest obojętny los naszej planety.

Jak już jakiś czas temu o tym pisaliśmy — tradycyjne niedopałki — popularne kiepy, stanowią główne źródło zanieczyszczenia naszej planety. Wykonane są głównie z plastiku i chociaż wydają się małe i nic nieznaczące, to gdybyśmy zebrali wszystkie niedopałki, ich suma byłaby zastraszająca.

Czytaj również: Plastik jest zły, ale głównym zagrożeniem dla oceanów są palacze

Firma Smokey Treats poinformowała, że opracowała pierwsze na świecie biodegradowalne papierosy. Jak tłumaczą — zarówno paczka, papierosy, jak i filtry zostały wykonane ze stu procentowo biodegradowalnej niebielonej masy drzewnej, która ma lepiej filtrować substancje smoliste niż większość papierosów. Tusz użyty do stworzenia opakowania został wykonany z soi.

Założyciele firmy dodają, że także tytoń wykorzystywany do produkcji papierosów jest najwyższej jakości i nie zawiera szkodliwych dodatków. Zysk ze sprzedaży ma zostać przekazany na ponowne zalesianie Afryki Południowej.

 

Komentarze
Rate this post