Powstały ekologiczne papierosy. Nadal szkodzą zdrowiu, ale mają nie szkodzić planecie

Trzy paczki zielonych papierosów

Południowoafrykańska firma Smokey Treats twierdzi, że jest pierwszym producentem papierosów w historii, którym nie jest obojętny los naszej planety.

Jak już jakiś czas temu o tym pisaliśmy — tradycyjne niedopałki — popularne kiepy, stanowią główne źródło zanieczyszczenia naszej planety. Wykonane są głównie z plastiku i chociaż wydają się małe i nic nieznaczące, to gdybyśmy zebrali wszystkie niedopałki, ich suma byłaby zastraszająca.

Czytaj również: Plastik jest zły, ale głównym zagrożeniem dla oceanów są palacze

Firma Smokey Treats poinformowała, że opracowała pierwsze na świecie biodegradowalne papierosy. Jak tłumaczą — zarówno paczka, papierosy, jak i filtry zostały wykonane ze stu procentowo biodegradowalnej niebielonej masy drzewnej, która ma lepiej filtrować substancje smoliste niż większość papierosów. Tusz użyty do stworzenia opakowania został wykonany z soi.

Założyciele firmy dodają, że także tytoń wykorzystywany do produkcji papierosów jest najwyższej jakości i nie zawiera szkodliwych dodatków. Zysk ze sprzedaży ma zostać przekazany na ponowne zalesianie Afryki Południowej.

 smokey treats embed Powstały ekologiczne papierosy. Nadal szkodzą zdrowiu, ale mają nie szkodzić planecie smokey treats embed2 Powstały ekologiczne papierosy. Nadal szkodzą zdrowiu, ale mają nie szkodzić planecie

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News