Powstał projekt, który chce zmienić nasze spojrzenie na osoby z zespołem Downa

Chłopak w srebrnej kurtce i dziewczyna z blond włosami i fioletowymi ustami

Mimo głoszonych haseł o tolerancji i równości wszystkich ludzi, osoby z zespołem Downa często spotykają się z brakiem akceptacji ze strony społeczeństwa.

Aby przełamać wszelkie uprzedzenia i stereotypy, z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, powstał Radical Beauty Project. Jego twórca — choreograf Daniel Vais mając na uwadze wyjątkowość tych osób i ich obawy przed ludzką krytyką, postanowił zaprosić osoby z zespołem Downa z całego świata do niezwykłej sesji.

Razem z Zebedeee Management, którzy już nie raz udowodnili, że świat modelingu nie ma granic, pokazał osoby z zespołem Downa od zupełnie nowej, można powiedzieć, że wręcz awangardowej strony.

Wspólnie mają nadzieję, że branża modowa zacznie otwierać się na wszystkich ludzi i angażować do projektów nie tylko tych, którzy w opinii społecznej są chodzącymi ideałami. Ideały nie istnieją, a każdy z nas jest wyjątkowy na swój unikalny sposób.

Grupa osób pozująca do zdjęcia Chłopak w srebrnej kurtce Blondynka z fioletowymi ustami Dziewczyna w długich włosach patrząca w obiektyw Chłopak w okularach i złotej kurtce trzymający się za głowę Chłopak w różowej kurtce Chłopak w okualrach i kurtce moro Dziewczyna w okularach i żółtej bluzce Chłopak w żółtym płaszczu i koszuli w niebieskie pasy Dziewczyna w srebrnej sukience Chłopiec ubrany na kolorowo, patrzący w bok Tańcząca dziewczynka z czerwonymi balonami Tańcząca dziewczynka Śmiejący się chłopak ze srebrnymi rurami w dłoniach Śmiejąca się dziewczynka w czerwonej spódnicy i kurtce

Komentarze
5/5 - (1 vote)