POSŁUCHANE: raj dla fanów elektronicznych brzmień

Surrealistyczne zdjęcie przedstawijące mężczyznę w okularach

Entuzjaści nowoczesnych, elektronicznych brzmień mogą już zacierać ręce i chwytać za kalendarze. Zapisujcie datę, 10 czerwca 2017, a my opowiemy co, gdzie, kto i dlaczego warto!

Już na początku czerwca, w Świdnicy odbędą się najbliższe odsłony eventu muzycznego, zatytułowanego POSŁUCHANE. Dodajmy, że to już druga edycja tego wydarzenia, którego znakiem rozpoznawczym jest eksperymentalne łączenie dźwięków z obrazem, nieoczywiste i fascynujące przestrzenie, a przede wszystkim odważni artyści wytyczający własne muzyczne ścieżki.

POSŁUCHANE to całoroczna, cykliczna oferta muzyczna, która dzięki swojej całościowej koncepcji zachęca uczestników do regularnego udziału w kulturze na najwyższym poziomie. Korzystając z możliwości, jakie dają nowe media i technologie, publiczność zostanie wprowadzona w bogaty świat muzyki elektronicznej. Tegoroczna edycja to 5 eventów (czerwiec – listopad) wraz z wydarzeniami towarzyszącymi. Łącznie zaprezentowanych zostanie kilkudziesięciu artystów. Kogo będziemy mogli usłyszeć na żywo 10 czerwca?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


10 czerwca w Świdnicy wystąpią: Władysław Komendarek, Chmara, Julian Kulczyński, An On Bast, a także Verlake i Tryptaminèe. Bilety wczoraj, 27 kwietnia 2017, trafiły do sprzedaży, wszystkie szczegóły znajdziecie bezpośrednio TUTAJ.

Organizatorzy  będą także stopniowo ujawniać kolejne pozycje w programie, dlatego warto odwiedzać stronę internetową projektu POSŁUCHANE oraz FANPAGE.

Plakat promujący even muzyczny POSŁUCHANE

A na zakończenie, żeby nie było, że proponujemy Wam kota w worku, zapoznamy Was z częścią artystów, którzy pojawią się 10 czerwca w Świdnicy:

Władysław Komendarek

Polski  muzyk, instrumentalista, związany z grupą muzyczną Exodus, w latach 80. XX wieku rozpoczął karierę solową. Od 1984 r. komponuje muzykę elektroniczną. Jest potomkiem w linii prostej Michała Kleofasa Ogińskiego, autora słynnego poloneza  Pożegnanie Ojczyzny. Wśród dokonań Komendarka jest co najmniej ponad 30 albumów autorskich wydanych na płytach analogowych, kasetach i płytach kompaktowych. Jego  kompozycje są umieszczone na  10  płytach  składankach  wydanych  w kraju i zagranicą. Skomponował  muzykę do wielu spektakli teatralnych i filmów

CHMARA

https://www.youtube.com/watch?v=BXDlcjtPG8Q

Bartłomiej Chmara to gitarzysta/producent wywodzący się ze sceny bydgoskiej. W jego twórczości oraz aktywności scenicznej odnaleźć można wpływy muzyki elektronicznej przy niekonwencjonalnym wykorzystaniu instrumentów akustycznych. Obecnie skoncentrowany na minimalizmie, transowości  oraz permanentnych repetycjach odpowiednio połączonych ze sobą plam dźwiękowych. Oprócz działalności solowej współtworzy: duet Kondensator Przepływu, trio Tape oraz audio-wizualny kwartet Tirvyous Wagon.

Julian Kulczyński

Grafika przedstawiająca mężczyzne, fotografia została przerobiona w programie, tak, że mężczyzna ma wiele twarzy i oczu

Poznański muzyk, instrumentalista i dj związany z lokalnymi inicjatywami, debiutujący ze swoim solowym projektem. Fascynując się współczesną muzyką elektroniczną stara kreować zróżnicowane  struktury dźwięku przy wykorzystaniu analogowego instrumentarium. Bazując na prostych, intuicyjnych melodiach, podstawowych oscylacjach i sprzężeniach zwrotnych eksperymentuje z sonicznymi teksturami, kształtując repetytywne, przestrzenne aranżacje inspirowane filozofią minimalistów.

AN ON BAST

Pod tym pseudonimem ukrywa się Anna Suda,  kompozytorka i producentka muzyki elektronicznej. Rok 2006 to początek jej kariery: publikuje swój pierwszy album, zostaje wybrana spośród tysięcy kandydatów do udziału w Red Bull Music Academy w Melbourne. Aktywna przez ostatnie 10 lat na międzynarodowej scenie klubowej i eksperymentalnej, zbudowała solidną reputację wysokiej jakości live-actów house i techno granych z użyciem instrumentów hardwarowych. Wyjątkowa kombinacja jej bogatej wyobraźni i doskonałych zdolności technicznych pozwala jej serwować  wyjątkowe doznania muzyczne.

Z kolei 19 sierpnia przywitamy się z: NOHONO, Nanook of the North, Resina, Thostey oraz Szymonem Piotrem, Sierakowskim (Regime).

Nanook of the North

https://www.youtube.com/watch?v=uoUafjAH0cg

Duet, w którego skład wchodzą producent Piotr „Hatti Vatti” Kaliński oraz kompozytor i skrzypek Stefan Wesołowski. O Kalińskim było szczególnie głośno przy okazji jego solowych wydawnictw, producenckiej płyty HV/NOON nagranej wraz z weteranem polskiego hip-hopu Mikołajem Bugajakiem oraz współpracy z wokalistką Misią Furtak. Stefan Wesołowski ma na swoim koncie dwa albumy (Kompleta i Liebestod) i kontrakt z renomowaną wytwórnią Mute Song. Pochodzący z Trójmiasta artysta ma również na koncie ścieżkę dźwiękową do nominowanego do nagród BAFTA filmu Marlon Brando o sobie.

Resina

Pseudonim artystyczny Karoliny Rec. Jest to niezwykle utalentowana wiolonczelistka, kompozytorka, muzykoterapeutka. Na scenie muzyki niezależnej obecna jest od blisko dziesięciu lat. Zasila lub zasilała zespoły takie jak m.in.: Kings of Caramel,, Anthony Chorale, czy zespół nominowanego do Paszportów „Polityki” Michała Bieli. Jest współautorką licznych wydawnictw płytowych, a także muzyki do kilkunastu spektakli teatralnych (w tym świetnie przyjętego Pinokia w Nowym Teatrze). Resina jako pierwsza polska artystka w historii podpisała na początku tego roku kontrakt płytowy z legendarną brytyjską wytwórnią FatCat Records,

Thostey

https://www.youtube.com/watch?v=CsskhluwvI8

Młody producent z Poznania, który swój warsztat rozwija od czterech lat i już zwrócił uwagę brytyjskiego undergroundowego labelu Pegdoll. Muzyka Thosteya to połączenie hip-hopowych sampli, elektronicznych brzmień i eksperymentów z field recordingiem.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News