Polska artystka na prestiżowym London Design Festival

Kobieta w związanych włosach i jasnej bluzce patrzy przed siebie

Decorex International to wystawa dla luksusowych produktów do aranżacji wnętrz, odbywająca się w ramach London Design Festival. Od wielu lat ma rangę jednego z najważniejszych na świecie corocznych wydarzeń związanych z designem. We wrześniu ruszy 39. edycja, w której weźmie udział ponad 400 uznanych marek i indywidualnych artystów z całego świata. Wśród nich Polka, Alicja Patanowska.

Podczas tegorocznej edycji Decorex International zaprezentuje między innymi wystawę grupy Future Heritage. W jej skład wchodzi 14 projektantów i artystów, wyselekcjonowanych przez znanego krytyka sztuki Corinne’a Juliusa. Są to artyści będący najważniejszymi postaciami w brytyjskim designie, tworzący przy użyciu nowych technik i materiałów. Sam Corinne Julius w ten sposób wyraża się o grupie Future Heritage: „Każdy z twórców przekracza granice w specjalnej dla nich dziedzinie, eksplorując proces tworzenia poprzez eksperymentowanie z wybranymi przez nich materiałami, aby stworzyć niespodziewane projekty”.

Dwa szaro-biało-zielone designerskie pojemniczki

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

W tym roku jedną z artystek wybranych do tego elitarnego grona jest mieszkająca na stałe w Londynie Polka – Alicja Patanowska. Artystka jest absolwentką Royal College of Art. Była nagrodzona między innymi na British Glass Biennial 2016, Coadgbursary 2015 i MUST HAVE! Award 2016. Jej prace stanowią część wystaw związanych ze sztuką i designem, np. w Shanghai Museum of Glass. Tworzy głównie używając porcelany i szkła. Inspiracji szuka obserwując ludzi i odpowiadając na ich potrzeby. Projekty Alicji Patanowskiej wykraczają poza ramy samego designu, czy sztuki kojarzonej z galeriami.

Szklana instalacja artystyczna

Szara instalacja artystyczna we wzorki, przypominająca pojemnik

Inni artyści zakwalifikowani do Future Heritage to między innymi Jasper Eriksson i Fabio Hendry, tworzący posadzki i przedmioty do siedzenia z wygładzonego węgla. Pojawi się również Martijn Rigters, który ze wspomnianym Hendrym przedstawi nowy materiał ozdobny, w którym używa zużytych włosów do drukowania koloru na aluminium. – Oczekujcie nieoczekiwanego – zapowiada Corinne Julius.

Tekst: Stanisław Nowiński
Zdjęcia: materiały promocyjne

 

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News