Ludzki odkurzacz

Projektantka z Londynu Lucy McRae przedstawia swoją artystyczną wizję posiłkując się modelami ciasno zawiniętymi w srebrnej folii. 

Przyszłość, w której wszechświat nie ma granic, a podróże międzyplanetarne stanowią codzienną czynność. Czy nie tak widzimy ją wszyscy?

Wszystko jednak wymaga przygotowania, tak do przeciążeń, jak i braku grawitacji. W latach 60. NASA wykorzystywało podciśnienie w dolnych partiach ciała na zwiększenie przepływu krwi oraz przeciwdziałanie nadciśnieniu. Urządzenie do tego stworzone odciągało z mięśni kwas mlekowy oraz inne produkty przemian metabolicznych z systemu limbicznego, wprowadzając tam świeży tlen.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


McRae przemieniła całość w dwuczęściowy projekt. Pierwsza część polega na umieszczeniu osoby leżącej płasko na łóżku, w srebrnej folii, zawinięciu jej pod samą szyję. Odessanie powietrza skutkuje ciasnym opięciem modela.

 

lucy mcrae ludzki odkurzacz przygotowania HIRO

W drugiej części osoby wchodzą do komory, na którą składa się identyczna folia. Po odciągnięciu powietrza opina się ona wokół performerów zmieniając kształt w miarę ich poruszania się.lucy mcrae ludzki odkurzacz srebrna folia zbliżenie HIROlucy mcrae ludzki odkurzacz przygotowania model HIRO

Jak zapowiada McRae jest to dopiero początek serii projektów poświęconych tematyce.

 

 

Zdjęcia i wideo | http://bit.ly/XWsEoF

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News