Po samozniszczeniu pracy Banksy’ego ludzie chcą niszczyć inne prace, żeby zarobić

Pocięta praca Banksy'ego

Po piątkowej licytacji pracy Banksy’ego, gdzie wylicytowana praca uległa samozniszczeniu, pojawiły się spekulacje, że teraz jej wartość może wzrosnąć. Oczywiście stało się to okazją dla wszelkich Januszów biznesu.

Kilka dni po niespodziewanym pranku Banksy’ego, posiadacz jego innej kopii pracy stwierdził, że powtórzy ten sprytny trik i zniszczy posiadaną Dziewczynę z Balonem, dzięki czemu zarobi na tym krocie. Całe zamieszanie wynika z faktu, że po samozniszczeniu pracy, eksperci sztuki z MyArtBroker.com stwierdzili, że wartość pracy Dziewczyna z Balonem wzrosła o 100% (z 40k funtów do 80k funtów).

Czytaj: Praca Banksy’ego została wylicytowana za milion funtów, po czym uległa samozniszczeniu

https://www.instagram.com/p/BomXijJhArX/?taken-by=banksy

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wspomniany Janusz biznesu postanowił wziąć nóż i pociąć posiadaną pracę Banksy’ego, która jest dostępna w zaledwie 600 kopiach na całym świecie. Ów pomysłowy Dobromir musiał być zszokowany, gdy dowiedział się od eksperta sztuki, że posiadana przez niego praca, po tym eksperymencie jest warta… może 1 funt.

Jak się okazuje, nie był to jedyny tego typu pomysł, a MyArtBroker.com otrzymali wiele telefonów w sprawie tego, czy jak zniszczą obraz, to jego wartość wzrośnie. Odpowiedź jest jednoznaczna: Nie. Nie wzrośnie. Wydarzenie, którego byliście świadkami w piątek, było zaaranżowane przez samego artystę i stanowi ważny punkt w historii sztuki, jednak nie oznacza to, że teraz każdy może wziąć nożyczki, pociąć obraz i zarobić miliony monet.

Mimo wszystko przyznamy: ludzie i ich pomysły nigdy nie przestaną nas zadziwiać.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News