Startują pierwsze studia influencerskie! Znamy program zajęć

studia_influencerskie
Fot. Freepik

Lubisz pisać lub nagrywać wideo, a oprócz tego jesteś specjalistą w wąskiej dziedzinie? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Już wkrótce możesz zapisać się na studia influencerskie, które uczą, jak być profesjonalnym influencerem. Nie chodzi tutaj o to, jak prezentować kosmetyki, urodę i ubrania, lecz o to, jak stworzyć wartościowy content poparty wiedzą z zakresu medioznawstwa, psychologii, prawa i kultury. Czego nauczą się przyszli studenci?

Studia influencerskie – co w programie?

Jak zostać dyplomowanym influencerem? Irlandzki Southeast Technical University
w Carlow
zna odpowiedź na to pytanie. Uczelnia stworzyła nowy kierunek studiów
o nazwie: „Bachelor of Arts in Content Creation and Social Media”. Zapisy na studia influencerskie ruszają w listopadzie 2023, a pierwsza grupa studentów zacznie naukę we wrześniu 2024 roku.


Studia influencerskie

Co dokładnie znajdzie się w programie? Pierwszy rok studiów będzie obejmował takie zajęcia jak:

Semestr I:

  • Wprowadzenie do marketingu cyfrowego
  • Wprowadzenie do medioznawstwa
  • Historia i wprowadzenie do Public Relations
  • Research i profesjonalne pisanie w erze cyfrowej
  • Technologia informacyjna

Semestr II:

  • Wprowadzenie do analizy danych w marketingu cyfrowym
  • Wprowadzenie do medioznawstwa
  • Zarządzanie social mediami
  • Social Media Marketing
  • Psychologia społeczna

Co jeszcze mają do zaoferowania studia influencerskie w kolejnych latach? Młodzi ludzie przygotowujący się do kariery influencera, będą uczyli się m.in.: kreatywnego pisania, edycji materiałów wideo i audio oraz dziennikarstwa. Nie zabraknie również zajęć dotyczących etyki w nowych mediach, zarządzania kryzysem oraz prawa medialnego i PR-u.

Studenci nowego kierunku będą mieli również możliwość wyjazdu za granicę w ramach programu ERASMUS. Celem jest udostępnienie studentom szerszego zakresu kontekstów edukacyjnych i podejść edukacyjnych związanych ze studiami w IT Carlow. Zyskają również możliwość rozwinięcia umiejętności myślenia i działania w sposób niezależny i autonomiczny.

Dr Eleanor O’Leary, wykładowczyni mediów i komunikacji na Uniwersytecie w Carlow, wypowiedziała się dla irlandzkiego RTE na temat rosnącego zapotrzebowania
na kierunek studiów poświęcony influencer marketingowi.
Powiedziała, że zarówno potencjalni studenci, jak i pracodawcy są zainteresowani tym obszarem.

Eleanor O'Leary
Fot. https://www.linkedin.com/in/eleanor-o-leary-55376aba/?originalSubdomain=ie

Dodała też, że choć niektórzy młodzi ludzie mogą osiągnąć sukces jako influencerzy bez wcześniejszego szkolenia, to na tym kierunku nauczą się konkretnych umiejętności. Pomogą im one zdobyć obserwujących, nawiązywać współpracę z markami i agencjami,
a tym samym zarabiać na swojej działalności w sieci.

Studia influencerskie w Polsce?

W Polsce nie ma (jeszcze) studiów influencerskich, ale nie brakuje szkół, które dostrzegają znaczenie mediów społecznościowych i edukują w tym kierunku młodych ludzi. Przykładem jest I Liceum Prywatne im. Zjednoczonej Europy w Słupsku, w którym działa klasa vlogerska. Uczniowie uczą się m.in. jak produkować ciekawe treści czy kreować swoją markę w sieci.

studia_influencerskie
Fot. Freepik

Nowe media i internet to obszary, które coraz bardziej wpływają na nasze życie i karierę. Dlatego uczelnie wyższe oferują studentom możliwość kształcenia się w tych dziedzinach
i zdobywania umiejętności niezbędnych do kreowania swojego wizerunku w sieci.
Na niektórych uniwersytetach można studiować na kierunkach takich jak: nowe media i public relations czy nowe media w komunikacji, a także wybrać specjalizacje medialne na kierunkach ogólnych, np. na polonistyce czy dziennikarstwie.

Jak zapisać się na studia influncerskie w Irlandii?

Nie ma jeszcze zakresu punktów dla tego kierunku, ale można go wpisać w formularz CAO pod kodem SE301. Chcesz uzyskać więcej informacji o kursie lub zgłosić się na studia influencerskie? Odwiedź stronę internetową SETU Carlow.

 

Zobacz też: Gothcore – estetyka dla fanów Wednesday Addams

Gothcore – estetyka dla fanów Wednesday Addams

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News