Converse otwiera drzwi do legendarnych studiów nagraniowych

Zawsze marzyłeś o nagraniu muzyki w jednym z legendarnych studiów nagraniowych? Dzięki Converse Rubber Tracks to możliwe i proste jak nigdy. Jeszcze do 24 czerwca młodzi muzycy mogą aplikować do programu i wygrać sesję nagraniową w jednym z 12 studiów, między innymi Abbey Road, Hansa, studiach Rubber Tracks na Brooklynie i w Bostonie.

Przez dziesięć dni Converse Rubber Tracks będzie działać równocześnie w ośmiu krajach, dając początkującym artystom życiową szansę. Wszystko to zupełnie za darmo – wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.converse-music.com/WORLDWIDE/ i wybrać zakładkę „Polska”. Czas na rejestracje trwa jeszcze do środy 24 czerwca.

Wchodzę na stronę i co dalej? Do wypełnienia jest aplikacja online, w której trzeba zaznaczyć trzy preferowane studia nagraniowe. Warto też dodać krótki artystyczny życiorys (pisemny lub video). Na początku lipca Converse ma skontaktować się z zakwalifikowanymi muzykami oraz ustalić sesje ze studiami i producentami. Potem już wymarzona praca nad materiałem i to już we wrześniu tego roku.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


-Od samego początku, gdy cztery lata temu otworzyliśmy nasze pierwsze stacjonarne studio Converse Rubber Tracks na Brooklynie, pragnęliśmy nieustannie rozbudowywać cały program tak, by dawać szansę rozwoju artystom z całego świata – mówi Jed Lewis, Converse Global Music Marketing Director -Dzięki nowemu projektowi Converse Rubber Tracks otwieramy drzwi do najlepszych studiów nagraniowych wszechczasów. Wybrani artyści, goszcząc w kultowych studiach nagrań będą mieli nie tylko możliwość pracy ze światowej sławy producentami i inżynierami dźwięku czy dostęp do wiodącej w branży technologii oraz najlepszego sprzętu. Przede wszystkich będą mieli okazję tworzyć w miejscach, w których dokonywały się przełomowe momenty w historii światowej muzyki.

CONVERSE_RUBBER_TRACKS_HANSA_1200x800_PR_PL_vTS01

W projekcie biorą udział: Abbey Road w Londynie, Sunset Sound w Los Angeles, Hansa Tonstudio w Berlinie, Tuff Gong w Kingston na Jamajce, Greenhouse Studios w Rejkiawiku, Warehouse Studio w Vancouver, Avast! Recording Company w Seattle, Stankonia w Atlancie, Studios 301 w Sydney, Toca do Bandido w Rio de Janeiro oraz dwa oryginlane studia Converse Rubber Tracks – w Nowym Jorku oraz Bostonie, które zostanie otwarte tego lata.

Koszty sesji nagraniowej, zakwaterowania i dojazdu pokrywa Converse. Co istotne – wszystkie prawa do nagranej muzyki pozostają po stronie artystów. Z Polski zagwarantowany wyjazd ma jeden zespół.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News