Piernikowski i 1988: obie połowy duetu Syny na jednym koncercie!

Dwie czarno-białe fotografie przedstawające dwóch raperów ubranych w bluzy i czapki z daszkiem

Obie połowy duetu Syny wystąpią w najbliższą niedzielę 13 sierpnia w stołecznym klubie Pogłos, tym razem prezentując osobne sety z materiałem z solowych płyt: No Fun i Gruda.

Wczoraj światło dzienne ujrzał klip do utworu Antari M-10 Roberta Piernikowskiego, a niedawno nowym video do piosenki W twoich oczach podzielił się 1988. Za reżyserię obu teledysków odpowiedzialny jest poznański artysta Piotr Macha.

No Fun to drugi solowy album Roberta Piernikowskiego, znanego ze składów Napszykłat i Syny, a także współpracy z perkusistą Adamem Gołębiewskim czy reżyserem Janem Klatą. Ujście dla swoich międzyestetycznych ciągot, eksperymentalnego zacięcia i lubości jaką darzy tekstową skrótowość znajduje on zwykle w formie rapu. Stylistyki na której polu stawiał swoje pierwsze, autorskie kroki i która powraca w jego twórczości raz po raz, przefiltrowana przez kolejne muzyczne i życiowe doświadczenia. Nie inaczej jest też na jego najnowszym krążku – przywodzącej na myśl skojarzenia z twórczością Deana Blunta, wielowątkowej opowieści w której historie zasłyszane w osiedlowym monopolu spajają się w jedno ze wspomnieniami z 90sowych, świnoujskich dyskotek i emocjami od których rap trzyma zwykle bezpieczny dystans.


Gruda to pierwszy solowy album Przemysława Jankowiaka wydany pod aliasem 1988, pseudonimem, któremu początek dała współpraca z Robertem Piernikowskim w duecie Syny. Lata dźwiękowych poszukiwań i eksperymentów z rytmiczną strukturą zawiodły 88 w miejsce w którym różnorakie, gatunkowe tropy znajdują ujście w postaci bitu. Pobrzmiewającego dalekim, klubowym pulsem, zanurzonego w bezdennej dubowej głębi i wyrywającego się w krautorockowy kosmos. Bitu, który zasadza się niekiedy tylko na basowym pulsie lub ustrukturyzowanych szumach; bitu, który niesie się nocą po tajemniczych, melancholijnych ulicach; bitu, któremu takt nadaje powolnie migające oślepiające strobo.

Koncert obu Panów odbędzie się w niedzielę, 13 sierpnia 2017 w warszawskim klubie Pogłos! Start koncertu o 21:00, a więcej informacji znajdziecie bezpośrednio TUTAJ.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News