Pięć filmów z największą ilością sequeli

#1 James Bond

Tajemniczego agenta Jamesa Bonda, chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – w końcu jego przygody na ekranach kin mogliśmy śledzić już 23 razy! Pierwsza część filmu, zatytułowana „Doktor No”, miała swą premierę w 1962 roku. Od tego czasu dużo się zmieniło, włącznie z odtwórcą głównej roli. Popularność serii jednak nie maleje, a wręcz odwrotnie!

1

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 

#2 Piątek Trzynastego

Horror, który z dużym impetem wpisał się w historię kina – tak w skrócie można opisać ten film. Pierwszy film, został nakręcony w 1980 roku. Jego krwawy scenariusz okazał się sukcesem. Producenci bez większych wątpliwości, podjęli decyzję o nakręceniu sequelu. Mimo, iż każda kolejna część serii miała być już tą ostatnią, to powstało ich w sumie aż 12!
2

#3 Lody na patyku

Młodość, dziewczyny oraz trójka przyjaciół, która cały swój wolny czas spędza na podrywaniu oraz imprezowaniu. Mimo, iż fabuła filmu wydaje się dość płytka,
to pierwsza część tej serii (1978) nie tylko zjednała sobie fanów, ale także otrzymała nominację do Złotych Globów. Czy jest to satysfakcjonujące wytłumaczenie faktu, iż do tej pory powstało aż 9 części filmu?

3

#4 Harry Potter

W tym przypadku dłuższy komentarz jest zbędny. Wszystko zaczęło się od pisarki J.K. Rowling, która napisała serię książek o młodym czarodzieju oraz jego przyjaciołach. Niedługo potem rozpoczęła się potteromania. Miliony sprzedanych książek, mnóstwo fanów oraz 8 części filmu, który przyniósł nie tylko ogromne zyski, ale także niezwykłą popularność odtwórcom głównych ról. Czy to czary?

4

 

#5 Batman

Dynamiczna akcja, walka dobra ze złem oraz człowiek w przebraniu nietoperza.
O czym mowa? To może być tylko Batman! Film, powstały w oparciu o komiks, doczekał się aż 8 części. Pierwsza część „Batman zbawia świat” powstała w 1966 roku. Co najlepsze, produkcja kolejnych części już trwa. Czy okażą się one równie wielkimi hitami? Zobaczymy już niebawem.

5

 

Tekst Przemek Dankowski

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News