Państwo Środka

#1 Modne maseczki higieniczne

maseczki higieniczne

Poziom zanieczyszczenia powietrza w chińskich miastach rośnie z roku na rok. Widok ludzi spacerujący po ulicach tamtejszych metropolii w filtrujących powietrze maseczkach to chleb powszedni. Jak się jednak okazuje wszystko da się przekuć na modę. Oferowane przez producentów maseczki nie tylko mają praktycznie zastosowanie, ale także występują w przeróżnych wzorach i wersjach. Maseczka higieniczna ozdobiona kryształkami Swarovskiego? A może projektu Louis Vuitton? Do wyboru do koloru…

#2 Zakupowy Hongkong

hong kong

Jeśli szukacie miasta w którym zakupy są nie tylko formą spędzania czasu, ale także jedną z głównych atrakcji turystycznych – jesteście w domu. W Hongkongu powstała cała kultura konsumpcjonizmu. To miasto to nie tylko lokalne specjały na targowiskach, ale także nowości kosmetyczne, modowe i techniczne, które często właśnie tam mają swoją premierę. Wszystko w fantastycznej atmosferze i rozsądnych cenach.

#3 Fashion week w Szanghaju

fashion week w szanghaju

To jedna z największych imprez modowych w Chinach. Odbywa się dwa razy w roku i zbiera w jednym miejscu około trzysta pięćdziesiąt marek. Dzięki promocji w lokalnych mediach społecznościowych dociera do bardzo szerokiego grona odbiorców i przyczynia się do egalitaryzacji mody w Państwie Środka.

#4 Jedzenie, którego nie zapomnisz

jedzeni

Podczas podróży do Chin możemy napotkać dania, których próżno szukać gdziekolwiek indziej, a które wielu turystów z naszego kręgu kulturowego przyprawiają o szybsze bicie serca. Obok tradycyjnych dań na bazie ryżu możemy bowiem natrafić na takie atrakcje jak pieczone szczury (pozbawione wnętrzności i sierści), gotowane mózgi małp lub – przysmak przydrożnych barów – sfermentowane tofu. Smacznego!

#5 Święto Latarni

święto latarni

Obchodzone podczas pierwszej pełni księżyca w Chińskim Nowym Roku, jest jedną z najstarszych i najpiękniejszych uroczystości w Chinach. Mieszkańcy tamtejszych miast i wiosek przyozdabiają ulice kolorowymi lampionami w różnych kształtach i wspólnie bawią się na paradach i zabawach tanecznych.

 

Tekst | Lena Dzik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News