Olsztyn Green Festival 2023 w magicznej aurze i z dobrą energią

Olsztyn Green Festival 2023 w magicznej aurze i z dobrą energią
Lor, fot. Zuzanna Mazurek

Niepowtarzalny klimat, magiczne miejsce, najpopularniejsze polskie gwiazdy, m.in. Dawid Podsiadło, Bajm z Beatą Kozidrak, Zalewski Śpiewa Niemena, Brodka i Nosowska. Do tego rozmowy z artystami i ekologami, pełne atrakcji miasteczko festiwalowe i strefa dla dzieci. Olsztyn Green Festival tuż-tuż – od 11 do 13 sierpnia na plaży nad jeziorem Ukiel.

Magiczna 9. edycja Olsztyn Green Festival

To jeden z tych festiwali, do którego dni publiczność odlicza dni przez cały rok. I to nie tylko ta z Warmii i Mazur! Na przestrzeni lat Olszyn Green Festival stał się obowiązkowym punktem wakacyjnego wypoczynku gości z całej Polski. Pod scenami najbardziej zielonego polskiego festiwalu bawi się wielotysięczna publiczność. A na scenach królują pełni animuszu i pozytywnej energii artyści, którzy swoją muzyką pozwalają nam cieszyć się chwilą, doświadczać magii, zdzierać gardła i spalać kalorie podczas tańca.

Podczas tegorocznego Olsztyn Green Festivalu w trzy dni odbędzie się aż 26 koncertów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Misją Olsztyn Green Festival jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię. Jeżeli lubisz zielony styl życia, cenisz sobie kontakt z naturą oraz dobrą muzykę, uwielbiasz relaks nad jeziorem, kochasz dobrze zjeść czy spędzać miło czas z przyjaciółmi, koniecznie wybierz się na Olsztyn Green Festival! Przedłużony wakacyjny weekend pełen niezapomnianych muzycznych wrażeń gwarantowany!

– zapraszają Anna Pruszyńska i Jacek Zmiczerewski z AGORY, organizatorzy imprezy.

Olsztyn Green Festival 2023 w magicznej aurze i z dobrą energią
Olsztyn Green Festival 2023 – lineup godzinowy

Artyści Olsztyn Green Festival 2023

Przed państwem: Dawid Podsiadło!

Koncerty Olsztyn Green Festivalu odbywają się na plaży miejskiej nad malowniczym jeziorem Ukiel na Warmii. Line up tegorocznej edycji rozbija bank: artystą, który przyjedzie do Olsztyna, jest m.in. Dawid Podsiadło. To wyjątkowe wyróżnienie dla festiwalu – najpopularniejszy polski wokalista nie gra koncertów festiwalowych, ostatnio występował tylko na największych stadionach albo w salach koncertowych. Dawid Podsiadło wystąpi na finał pierwszego dnia Olsztyn Green Festival (11 sierpnia). W piątek posłuchamy też Kacperczyk, Kamp!, Sorry Boys, WaluśKraksaKryzys, Lor, Maksa Łapińskiego i oysterboya.

Królowa Beata z największymi przebojami

Gwiazdą drugiego dnia Olsztyn Green Festivalu będzie Beata Kozidrak i zespół Bajm. Grupa świętuje w tym roku 45-lecie działalności, dlatego lepiej powtórzyć teksty piosenek jej największych przebojów. „Szklanka wody”, „Co mi Panie dasz”, „Ta sama chwila”, „Myśli i słowa” śpiewane przez Beatę Kozidrak, do tego spadające perseidy i widok na jezioro. Czy sobotni wieczór może być bardziej udany? 12 sierpnia wystąpią również: Brodka, Baasch, ARS LatransOrchestraOrchestra, Matylda/Łukasiewicz, Błażej Król, Ofelia, Piotr Zioła i The Freuders.

Na liście obecności Zalewski, Nosowska i Sokół feat. Pono

Olsztyn Green Festival zamknie w niedzielę (13 sierpnia) koncert Zalewskiego w projekcie Zalewski śpiewa Niemena. Charyzmatycznemu i wszechstronnemu artyście będą towarzyszyły siostry Natalia i Paulina Przybysz. Ostatniego dnia festiwalu zagrają też: Nosowska z materiałem z nowego albumu „Degrengolada”, Sokół feat. Pono, L.U.C. &Rebel Babel, Karaś/Rogucki, Bovska, Paulina Przybysz, Rubens i Rat Kru.

The Freuders z Zielonym Światłem

Do znanych i lubianych artystów po raz pierwszy dołączą laureaci konkursu ZIELONE ŚWIATŁO STAGE dla młodych kapel i zespołów z Warmii i Mazur.

Wraz z naszym Partnerem, Dobrą Energią dla Olsztyna, szukaliśmy muzycznych talentów, które na scenie Olsztyn Green Festival podzielą się z fanami „dobrą muzyczną energią”. Spośród dziesiątek zgłoszeń wyłoniliśmy trzy zespoły: IINÁ, The Freuders i How We Met, na które można było głosować w social mediach festiwalu. Walka była zacięta. Po podliczeniu ponad 830 głosów ogłaszamy, że występ na scenie wywalczyli sobie chłopaki z The Freuders! Gratulujemy również pozostałym finalistom: IINÁ oraz How We Met.

– mówi Jacek Zmiczerewski.

Złap autograf w Studiu Spotkań z Dobrą Energią

Tradycją Olsztyn Green Festival są rozmowy z artystami w Studiu Spotkań z Dobrą Energią. Gośćmi Marty Gruszeckiej i Remigiusza Kadelskiego będą m.in. Bovska, Rubens, Kamp!, Sorry Boys, Maks Łapiński, Lor, ARS LatransOrchestra i Kacperczyk.

O eko wyprawie do Szwajcarii i zaletach podróżowania szwajcarskimi pociągami opowiedzą aktorka Julia Kamińska, Paulina Przybysz i Ofelia. Do Olsztyna przyjadą też ekolożki i ekolodzy z jakimi rozmowę poprowadzą Michał Olszewski i Iwona Görke, m.in. badaczka wilków Sabina Nowak, przyrodnik i dziennikarz naukowy Adam Wajrak, Dominika Lasota ze Strajku Klimatycznego, reporterka i fotografka Ilona Wiśniewska i profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Wiktor Kotowski.

Tętniące życiem i dobrą energią miasteczko festiwalowe

Między koncertami zapraszamy do miasteczka festiwalowego i strefy EKOaktywności FAMILY (godz. 15-21). W strefie ekowarsztatów z Dobrą Energią będziemy inspirować i opowiadać o tym, w jaki sposób możemy dać przedmiotom drugie życie. ZGOK zaprasza m.in. na malowanie butelek pochodzących z recyklingu, a MPEC na animacje z „Karuzelą kultury”. W tym roku zadebiutuje festiwalowa wymienialnia ubrań z marką ECOVER.

Z wymienialni ubrań mogą korzystać wszyscy uczestnicy festiwalu. Każda osoba, która przyniesie ze sobą używaną, wypraną, oraz odpowiednio wyczyszczoną cześć garderoby, będzie mogła skorzystać z wymienialni lub własnoręcznie przerobić dowolny ciuch korzystając z porady instruktorki. Uczestnicy mogą przerobić wymienione oraz własne rzeczy, wykorzystując elementy dekoracyjne, przygotowany na stoisku, w porozumieniu z obsługą stoiska. Wymianie nie podlega obuwie, bielizna oraz rzeczy o dużym stopniu zużycia.

– mówią organizatorzy.

Przepisy na wegańskie jedzenie i eko-widokówki z przesłaniem

Greenpeace zaprezentuje w Olsztynie Rewolucyjną Książkę Kucharską z przepisami na lepszy świat w postaci rozmów z ciekawymi gośćmi oraz przepisami na pyszne wegańskie jedzenie. Fundacja „W Krajobrazie” zaprasza na kreatywne warsztaty plastyczno– ogrodnicze, podczas których będzie możnastworzyćeko-widokówki z przesłaniem. Razem z fundacją „Przyszłość dla Dzieci” będzie można m.in. ozdobić ciało fluor sztuką, zbudować węża z plastikowych nakrętek albo stworzyć makramowegoeko-holdera na napój.

Przybij piątkę siatkarzom

Na Olsztyn Green Festivalu zadebiutuje marka KUBUŚ – w strefie na najmłodszych festiwalowiczów czekają m.in. karuzela wenecka, pokazy baniek mydlanych, balony z helem i produkty marki. Budimex przygotował dla dzieci blok edukacyjny pod okiem Instruktorów Akademii na temat prawidłowego poruszania się po drodze, a dla starszych zieloną strefę chilli z pyszną lemoniadą.

W strefie Alcar obejrzymy nowego SUV-a Renault Austral oraz spotkamy się z siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn. Michelin zaprasza z kolei na odwiedziny m.in. symulatora dachowania i zderzeń oraz toru przeszkód z alko goglami, a Remondis za kierownicę ekologicznej śmieciarki napędzanej CNG. Razem z marką Helios zakręcimy filmowym Kołem Fortuny, co może zaowocować wygraniem zaproszeń do kina.

Zrób zdjęcie i wygraj aparat Instax SQ40

Pozostałe strefy miasteczka festiwalowego to Garnier, gdzie będzie można m.in. skonsultować się z kosmetologiem i trychologiem, Strefa Przyjemności i Strefa Foto Kinder Bueno White, strefa marki Alcon, która zaprasza do zapoznania się z ofertą soczewek kontaktowych i Instax Poland, gdzie wypożyczymy, a jeśli nam się poszczęści, to i wygramy aparat Instax SQ40. Do grona partnerów Olsztyn Green Festivalu dołączył w tym roku T-Mobile. Marka postawi na terenie imprezy kontener ładowarkę, gdzie będzie można m.in. doładować telefon i zgarnąć festiwalowe starter packi. Marka OFF! stworzy w przestrzeni OGF festiwalowe strefy chilloutu wolne od komarów i kleszczy.

Karnet na Olsztyn Green Festival 2024 i nowe drzewa w zamian za butelki i puszki

Do festiwalowego wodopoju zaprosi uczestników Nałęczowianka. Ugasicie tam pragnienie i zrelaksujecie się w strefie chillu, nabierając sił do kolejnych koncertów. Na terenie festiwalu będzie obecna też ekipa częstująca orzeźwiającą wodą smakową NAŁ+. Nałęczowianka i OGF zachęca również do korzystania z festiwalowych recomatów.

W zamian za oddanie plastikowych butelek PET lub puszek zbieracie punkty w dedykowanej aplikacji. Do 9 września zebrane punkty będą wymieniane na karnety na Olsztyn Green Festival2024. 200 punktów to 1 karnet (ilość karnetów jest ograniczona).

– zachęcają organizatorzy festiwalu. Ważną inicjatywą Olsztyn Green Festivalu i Nałęczowianki, która w ubiegłym roku cieszyła się dużym powodzeniem, będzie sadzenie drzew. Za każde 200 zebranych butelek zasadzimy 1 drzewo.

Na finał akcji zorganizujemy specjalny punkt na terenie CRS Ukiel w Olsztynie, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł odebrać sadzonkę drzewa i posadzić ją w swoim ogródku, czy na działce.

Książka za książkę

Na terenie festiwalu znajdziemy też strefę DOMÓWKA marki Tymbark, stylizowaną na dawną amerykańską stację paliw strefę Tigera, gdzie będzie można zobaczyć samochód Low Rider albo zagrać w retro gry komputerowe, stoisko lodów Nuii, Majtek z Sosnowca, Sacky, Underworld, Bohoplume, Tamani, Kaflarni oraz ZEW For Men.

Do zabawy zaprasza Samorząd Warmii i Mazur. W strefie Warmia Mazury! czekać będą konkursy z nagrodami, stoisko Szlaku Kopernikowskiego, książki na wymianę, lokalne potrawy do degustacji i pamiątkowa księga gości.

Na mały i duży głód

Choć emocje festiwalowe zwykle tłumią głód, organizatorzy festiwalu nie zapomnieli o brzuchach uczestników. Smakołyki i napoje będzie można kupić w foodtruckach tj. m.in. Smaki Ulicy, Pan Pita, Naleśniki z Bryki, Los Santos Falafel czy Dobra Kaloria.

Na Olsztyn Green Festival zapraszamy w dniach 11-13 sierpnia na plażę miejską CRS Ukiel. Bilety na eBilet.pl, Going i Empik Bilety. Dzieci do lat 5 wchodzą na festiwal bezpłatnie, dzieci między 6 a 12 rokiem życia płacą połowę ceny.

Zobacz też: Lor z piosenkami po polsku na albumie „Panny Młode”

Lor z piosenkami po polsku na albumie „Panny Młode”

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News