Nowe „Z Archiwum X”

David Duchovny i Gillian Anderson znowu w akcji. Słynny duet powraca po trzynastu latach przerwy. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowej serii „Z Archiwum X”.

Kultowy serial lat 90., będący ikoną tamtych czasów, powróci 24 stycznia 2016. Fox udostępniło pierwszą próbkę nowych zmagań Muldera i Scully. Nowa seria będzie składała się z 6 odcinków.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JoIRNja8pMc

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wszyscy pamiętamy, jakie wrażenie robiło „Z Archwium X”. Już od pierwszych minut zapominaliśmy o rzeczywistym świecie i przenosiliśmy się do krainy Muldera i Scully. Magnetyczna czołówka przerażała nie tylko dzieci, lecz wprawiała w osłupienie także dorosłych.

Mimo długiej przerwy od serialu, nie można było zapomnieć zdań: „I believe that what we’re looking for is in the X Files… I’m more certain than ever that the truth is in there” czy “I’ve heard the truth, Mulder, now what I want are the answers”.

x-files-20151

Z perspektywy czasu śmiało możemy stwierdzić, że serial stał się symbolem popkultury. Liczne odwołania i nawiązania do „Z Archiwum X” pojawiały w wielu produkcjach, nawet w bajkach.

„Z Archiwum X”, to najdłużej emitowany serial science-fiction w historii amerykańskiej telewizji. Złota era telewizji bez „Z Archiwum X” mogłaby nie nadejść. To właśnie ta produkcja otworzyła drzwi dla seriali ambitniejszych, niż „Beverly Hills 90210”. Autorzy serii udowodnili, że niszowe produkcje także mają szansę zdobyć międzynarodową popularność. Wiele osób zaangażowanych w tworzenie tego serialu stworzyło później kolejne kultowe produkcje, na przykład Howard Gordon, który jest współtwórcą obsypywanego nagrodami „Homeland”.

simpsons

Słynna para znowu będzie spędzać całe dnie w słabo oświetlonych magazynach i chodzić po ciemnych pokojach, mając nadzieję, że jest jakieś światło na końcu tunelu Archiwum X.

tekst | Aleksandra Leśnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News