CAT FOOTWEAR X NIGEL CABOURN

CAT FOOTWEAR X NIGEL CABOURN

CAT FOOTWEAR X NIGEL CABOURN – KOLABORACJA ZAINSPIROWANA BEZKONKURENCYJNYMI MASZYNAMI CATERPILLAR INC. KIEDYŚ, TERAZ I ZAWSZE.

CAT FOOTWEAR X NIGEL CABOURN

W 1956 ROKU DWUSTU MARYNARZY AMERYKAŃSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ WYRUSZYŁO NA WYPRAWĘ ŻYCIA – OPERACJĘ „DEEPFREEZE”.

CAT FOOTWEAR X NIGEL CABOURN

CAT FOOTWEAR X NIGEL CABOURN

Mierząc się z ekstremalnymi warunkami i wielomiesięczną rozłąką z domem, ten słynny batalion znany ze swojej zdolności do zbudowania czegokolwiek i gdziekolwiek, udał się na południe. W rzeczywistości  tak  daleko  na  południe,  jak  to tylko możliwe. Kierowali się na Antarktydę.

Czekała ich ekstremalna misja w krainie lodu, wody i śniegu, gdzie temperatury sięgają poniżej zera, a teren jest całkowicie nieznany. Zadanie jak żadne inne. W imię nauki mieli zbudować nie jedną, ale trzy bazy dla amerykańskich naukowców, a także bazę lotniczą.

Uzbrojeni we flotę ciągników i sprzętu Caterpillar, czuli, że nic nie jest poza ich zasięgiem. Stawiając czoła wyzwaniom, wykonali powierzone im zadanie zgodnie ze swoim mottem “Can Do!”, które towarzyszyło im na każdym mroźnym kroku.

To właśnie ta epicka podróż, ta postawa “can-do”, jest inspiracją dla współpracy marki Cat Footwear z kultowym brytyjskim projektantem Nigelem Cabournem.

Cabournowi ten pogląd nie jest obcy. Przez lata jego odzież techniczna była bezpośrednio inspirowana przeróżnymi wyprawami po całym świecie, tworzył ubrania, które świetnie się sprawdzają we wszelkich ekstremalnych warunkach.

Wystarczy jedno spojrzenie na Cabourna i Cat Footwear, by zrozumieć, że ich priorytety są takie same – trwałość, funkcjonalność i użyteczność. Te cechy stanowią trzon kolekcji. Można w niej jednak dostrzec coś jeszcze: szacunek do pochodzenia i opowiadania historii. Kolekcja została zaprojektowana tak, aby stawiać czoła żywiołom podczas każdej wyprawy, w każdym swoim szczególe oddaje również buntowniczy duch Seabees.

OMAHA LACE

CAT FOOTWEAR X NIGEL CABOURN

Zainspirowane ściągaczami i wiązaniami w pasie wprost z kultowych kurtek Parka Nigela Cabourna, sznurowadła krzyżują się na podbiciu. Następnie przechodzą przez charakterystyczne pętle, po czym owijają się i zawiązują wokół mankietu cholewki. Jest to estetyczny detal zaprojektowany z myślą o funkcjonalności.

CAT FOOTWEAR X NIGEL CABOURN

 

Klasyczna sylwetka Omaha ma dopracowaną podeszwę, charakterystyczny dla butów roboczych nosek, ochronną gumę i dodatkowo cholewkę z pikowanego nylonu technicznego dla optymalnej izolacji. To but, który jest wytrzymały i odporny, ale także lekki i elastyczny, dzięki czemu oferuje wygodę w każdym terenie.

CAT FOOTWEAR X NIGEL CABOURN

Model Omaha Alt-Lace dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i zielonej, obie z podwójnym brandingiem Caterpillar i Nigel Cabourn w charakterystycznym żółtym kolorze.

Podczas gdy czarna wersja ma bardziej wojskowy wygląd, zielona łączy więcej kolorów. Wytrzymała czarna gumowa podeszwa łączy się z pikowaną oliwkową cholewką, wykończoną jaskrawymi sznurowadłami dla maksymalnej widoczności w mroźnej tundrze.

CAT FOOTWEAR X NIGEL CABOURN

CAT FOOTWEAR X NIGEL CABOURN

Kolekcja Cat Footwear x Nigel Cabourn jest dostępna na stronie www.catfootwear.pl.

Więcej informacji na temat kolekcji Cat Footwear x Nigel Cabourn można znaleźć na stronie www.catfootwear.pl oraz na Instagramie @catfootwear.

CAT FOOTWEAR X NIGEL CABOURN

O CAT FOOTWEAR

Firma Cat Footwear produkuje buty, które reprezentują wieloletnie wartości marek Cat® i Caterpillar®. Znana na całym świecie z produkcji wysokiej jakości obuwia roboczego i codziennego, firma angażuje się w opracowywanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie komfortu, trwałości i technologii oraz promowanie walki o lepszą przyszłość. Cat Footwear jest oddziałem Wolverine Worldwide, globalnego licencjobiorcy Caterpillar Inc. Informacje o marce i produktach są dostępne online pod adresem www.catfootwear.com.

O WOLVERINE WORLDWIDE

Dzięki zaangażowaniu w obsługę klienta i oferowanie najwyższej jakości produktów, Wolverine Worldwide jest jednym z wiodących na świecie sprzedawców markowego obuwia i odzieży codziennej, roboczej, sportowej i mundurowej. Portfolio marek  firmy obejmuje tak znane brandy jak: Bates®, Chaco®, Hush Puppies®, HYTEST®, Keds®, Merrell®, Saucony®, Soft Style®, Sperry Top-Sider®, Stride Rite® i Wolverine®. Spółka jest również wyłącznym licencjobiorcą obuwia znanych marek Cat® i Harley-Davidson®. Produkty firmy są sprzedawane przez wiodących sprzedawców detalicznych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie w 190 krajach i terytoriach. Dodatkowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej www.wolverineworldwide.com.

Zobacz też: Plan na jesień? Wyglądać pięknie! Odkryj kobiece nowości od Taranko

Plan na jesień? Wyglądać pięknie! Odkryj kobiece nowości od Taranko

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News