Niektórzy twierdzą, że święty Mikołaj nie powinien być mężczyzną

Święty Mikołaj

To jest ten moment, którego się nie spodziewaliśmy, chociaż w dobie dyskusji na temat płci, można było przewidzieć, że się pojawi.

Kwestia, która do tej pory wydawała się bezdyskusyjna, okazuje się, że stała się przyczyną społecznej dyskusji i kłótni. Myśleliście, że to logiczne, że święty Mikołaj, czy też Ojciec Mróz to mężczyzna? No to teraz dowiecie się, że wcale nie jest to oczywiste.

Część społeczeństwa uważa, że dyskusja na temat płci Mikołaja jest bezsensowna, przecież od zawsze była to męska rola i to chyba normalne. I gdy jedni uważają, że Mikołaj powinien być kobietą, drudzy uważają, że może w ogóle nie powinien mieć żadnej płci. Jedna z firm postanowiła przeprowadzić badania wśród ludzi z Anglii i Stanów Zjednoczonych na temat tego, jak powinien wyglądać Mikołaj. 27% z nich odpowiedziało tak, jak napisaliśmy powyżej. Nie powinien mieć płci lub być kobietą.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Jaka była reakcja internatów? Jedna z osób napisała, że przecież Mikołaj nie istnieje, więc tak samo głupie jest przypisywanie mu płci męskiej, jak i żeńskiej. Ktoś inny z kolei stwierdził, że o ile jest za wszelkim równouprawnieniem, to dyskusje na temat płci Mikołaja są irracjonalne. Według historii – święty Mikołaj był osobą, która rozpoczęła tradycję obdarowywania i był on mężczyzną. Pojawiły się też głosy, że bez przesady z tym równouprawnieniem, Mikołaj to gruby koleś w czerwonym stroju z wielkim workiem prezentów, który wchodzi do domu przez komin, koniec dyskusji!

I my też na tym słowie zakończymy tę dyskusję, pozostawiając komentarze Wam!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News