Nie tylko wybieg: 10 uzdolnionych muzycznie top modelek

Na czarnobialym zdjeciu widzimy krotko scieta blondynke ubrana w ciemna sukienke pochylona z gitara elektryczna na tle glosnikow

Od dziesięcioleci top modelki wykorzystywały swoją pozycję w świecie mody, aby rozwijać się w różnych dziedzinach. Jedną z nich jest muzyka.

Wiele modelek ma nie tylko piękną twarz i idealne ciało, ale także ogromny talent. Będąc kojarzoną z kolorowych magazynów łatwiej jej znaleźć drogę do realizowania swoich marzeń i pasji. W zdobyciu popularności zespołu na pewno pomaga fakt, że wokalistką jest top modelka.

Przygotowaliśmy dla Was listę 10 modelek, które są także świetnymi artystkami.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

1. Vanessa Paradis

Nie zapominajmy, że zanim Vanessa Paradis ponownie wróciła na języki jako mama Lily-Rose Depp, w wieku 14 lat stała się gwiazdą pop za sprawą hitu Joe Le Taxi. Kiedy Karl Lagerfeld zwrócił na nią uwagę, Paradis na zawsze stała się muzą Chanel. Wielokrotnie była twarzą kampanii reklamowych.

2. Naomi Campbell

Nikomu nie trzeba przypominać kariery modelingu Naomi, ale czy wszyscy wiedzą o tym, że w 1994 roku czarnoskóra piękność wydała debiutancki album zatytułowany BABYWOMAN? Był to zbiór piosenek mieszanki popu z R&B i trip hopu. Krytycy uznali to za wielkie nieporozumienie, a Campbell nie gościła długo na scenie.

3. Carla Bruni

Pierwsza dama Francji była top modelką w latach 90. Projektanci ją uwielbiali. Niestety w 1997 roku Bruni zakończyła pracę w modzie. Wróciła na scenę, by rozwijać się w muzyce. Artystka ma wielu fanów na całym świecie. Większość piosenek, które pisze i śpiewa, są w języku francuskim.

4. Beverly Johnson

W sierpniu 1974 roku Johnson stała się pierwszą czarnoskórą modelką, która wystąpiła na okładce amerykańskiego Vogue. Dzięki temu modelka znalazła się na liście wpływowych ikon w świecie mody XX wieku według New York Times. Ciekawostką jest to, że w 1979 roku Johnson wydała funky disco album Don’t Lose The Feeling.

https://www.youtube.com/watch?v=5JSXRecRHjo

5. Agyness Deyn

Dzięki rock’n’rollowemu stylowi i chłopięcej fryzurze w 2000 roku stała się top modelką. Była muzą dla takich projektantów jak Anna Sui czy Henry Holland. W 2008 roku Agyness połączyła siły z nowojorskim zespołem nowej fali Five O’Clock Heroes, żeby wspólnie nagrać singiel WHO. Deyn śpiewała również w zespole Lucky Knitwear oraz chórki w piosence Rihanny, We Found Love.

6. Cara Delevingne

Każdy z nas zna Carę, która została okrzyknięta drugą Kate Moss. Blond piękność jest muzą Chanel i Burberry. Modelka ma wiele talentów. Grała w kilku filmach, odkryła w sobie także muzyczny talent. Nagrała singiel pt. I Feel Everything, do soundtracka filmu Valerian and The City of a Thousand Planets, w którym zagrała rolę.

7. Abbey Lee Kershaw

Blond piękność pochodząca z Australii to top modelka z 2000 roku. Mogliśmy zobaczyć ją na wybiegu niemalże u każdego projektanta. Piękna Abbey jest także gwiazdą rocka i śpiewa w zespole Our Mountain.

8. Staz Lindes

Lindes to nie tylko gwiazda Instagrama czy muza Hedi Slimane, ale przede wszystkim wokalistka w rockowym zespole The Paranoyds. Jako modelka została odkryta na koncercie w Los Angeles. Staz ma muzykę we krwi. Jej ojciec jest gitarzystą w Dire Straits.

9. Julia Cumming

Julia to kolejne odkrycie projektanta Hedi Slimane. Wzięła udział w licznych sesjach zdjęciowych i pokazach mody. Mimo to wybrała muzykę. Jej rockowy zespół Sunflower Bean zdobywa sukcesy na całym świecie. Julia niezaprzeczalnie ma ogromny talent.

10. Jamie Bochert

Podobieństwo Jamie do Patti Smith jest uderzające. Dzięki swojej wyjątkowej urodzie i charyzmie jest muzą niezliczonej ilości projektantów. Uwielbiają ją między innymi Marc Jacobs czy Anthony Vaccarello. W ostatnich latach Jamie coraz częściej mówi o swoim zespole FRANCIS WOLF.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News