Najsłynniejsze modelki świata o depresji

Najsłynniejsze modelki świata o depresji
Instagram @bellahadid

Depresja staje się coraz częściej tematem pojawiającym się w przestrzeni publicznej. Ma to swoje dobre strony, gdyż zwiększa się świadomość tej ciężkiej choroby, ale niestety pojawia się również wiele informacji nieprawdziwych oraz szkodliwych. Dowiedz się, jakimi opiniami na temat depresji podzieliły się z nami topowe modelki.

Światowe modelki o depresji

Bella Hadid przypomina, że nie wszystko to, co ludzie oglądają w mediach społecznościowych to prawda i że idealni ludzie nie istnieją, a gwiazdy także mają swoje problemy. Ma ona jednak również pozytywny przekaz:

„Czasem wszystko, co potrzebujesz usłyszeć, to, że nie jesteś samotny. Kocham cię, widzę i słyszę”.

Kendall Jenner, czyli jedna z Kardashianek jest przykładem tego, że życie w bogactwie nie chroni przed chorobą, jaką jest depresja. W reality show „Z kamerą u Kardashianów” cały świat mógł śledzić jej dorastanie już od 12 roku jej życia. W wywiadzie udzielonym magazynowi Harper’s Bazaar opowiedziała o swoich zmaganiach z depresją.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


„Budzę się w środku nocy z atakiem paniki. Media społecznościowe nie pomagają odzyskać równowagi. Jak pozostać pozytywnym, gdy wszyscy wokół się opluwają? Trudno nie dać się pożreć hejtowi.”

Cara Delevigne to jedna z najbardziej wpływowych w branży modelingu. Kilka lat temu potwierdziła, że zmaga się z depresją. Na swoim twitterze napisała wtedy:

„Cierpię na depresję. Cierpiałam też wcześniej, gdy byłam modelką w trudnym okresie, w którym nienawidziłam samej siebie.”

Najsłynniejsze modelki świata o depresji
By Eva Rinaldi – Cara Delevingne, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41787121

Nice Waidhofer – jej życie to bardzo smutna historia zakończona samobójstwem w 2022 roku. Ta bardzo popularna modelka oraz influencerka zmagała się z depresją od dłuższego czasu. Chętnie dzieliła się ze swoimi obserwatorami, których miała 4 miliony, radami na temat walki z tą chorobą. Przed śmiercią jednak usunęła wszystkie wpisy z mediów społecznościowych.

Carla Belluci to niestety smutny przykład wykorzystywania rzekomej depresji do własnych celów. Publicznie przyznała się ona do wmówienia brytyjskiej służbie zdrowia, że cierpi na depresję po wypadku, w którym doznała uszkodzenia nosa. Dzięki temu za darmo wykonano jej operację plastyczną w celu poprawienia wyglądu. Po tych zdarzeniach została okrzykniętą najbardziej znienawidzoną kobietą w Wielkiej Brytanii.

Polskie modelki o depresji

Karolina Pisarek to modelka znana również w uczestnictwa w wielu programach telewizyjnych takich jak Top Model, Ameryka Ekspres, Jak oni śpiewają czy Taniec z Gwiazdami. W swojej książce przyznała się ona do chorowania na depresję, gdy była nastolatką:

„Cofam się do lat, kiedy jeszcze byłam w gimnazjum. Przedstawiam całą historię, jak to było naprawdę. Co się działo przed tym ,jak zaistniałam w świecie show biznesu i modelingu. Jaki hejt spotkał mnie w moim życiu. Jak bezsilność i bezradność zamieniłam w siłę do działania.”

W książce zawarte jest też pozytywne przesłanie:

„Chcę pokazać jak ten ból przekułam w siłę do działania. Mówię to ja. Dziewczyna, która mając 15 lat spędziła trochę czasu z depresją w łóżku.”

Najsłynniejsze modelki świata o depresji
Instagram @karolina_pisarek

Sandra Kubicka to postać dobrze znana w Polsce głównie dzięki występowi w Tańcu z Gwiazdami, w którym zajęła 3 miejsce. W tym roku została ona także prowadzącą w TVP HD program randkowy „Love Me or Leave Me. Kochaj albo rzuć”. Modelka wielokrotnie mówiła o tym, że chorowała na depresję i dzieliła się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami oraz radami. Mocno podkreśliła ona także to, jak dobrze potrafią się maskować osoby przeżywające swoją chorobę wewnątrz nie okazując tego przyjaciołom czy rodzinie. W jednym z wywiadów powiedziała:

„Gdy pierwszy raz opowiedziałam o okresie, gdy miałam depresje, usłyszałam ‘przecież byłaś zaręczona, zakochana i się uśmiechałaś’. Nikt nie pomyślał o tym, że przez wiele lat byłam profesjonalna w swojej pracy i dalej chciałam być tak odbierana. W środku cierpiałam, płakałam, gdy nikt nie widział, było mi ciężko zebrać się z łóżka, ale walczyłam.”

Jeżeli podejrzewasz u siebie depresję, to koniecznie udaj się po poradę do lekarza. To bardzo groźna choroba, która bez odpowiedniego leczenia jest groźna dla każdej osoby. Nikt nie powinien zmagać się z nią sam, gdyż to znacznie utrudnia wyleczenie.

Zobacz też: Modelki przeciwko nierealnym standardom piękna w kontrowersyjnej sesji

Modelki przeciwko nierealnym standardom piękna w kontrowersyjnej sesji

1/5 - (112 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News