Three Cents: napój stworzony przez barmanów ??

Three Cents Stworzony przez barmanów

Three Cents, to nowy napój gazowany, który właśnie wchodzi na polski rynek. Czegoś tak mocno gazowanego jeszcze nie piliście. Jednak nie chodzi tu o poziom ciśnienia w butelce, ale o walory smakowe i naturalne składniki. To historia czterech kumpli barmanów – zapaleńców, którzy stworzyli własny produkt, by po 10 latach był on dystrybuowany przez firmę Coca-Cola HBC. Wszystko dlatego, że Three Cents stworzyła ekipa przyjaciół – barmanów.

Three Cents – od barmanów dla barmanów

Historia powstania Three Cents jest przygodą czwórki kumpli, barmanów, która zaczęła się 10 lat temu w Grecji. George Bagos, Dimitris Dafopoulos, George Tsirikos i Vassilis Kalantzis mieli podobny styl życia i plany zawodowe, ale co najważniejsze, łączyła ich pasja – przygotowywanie doskonałych drinków. Byli barmanami. Zdali sobie sprawę, że na rynku brakuje napoju, który byłby odpowiedni do nowych, eksperymentalnych receptur drinków bazujących na intensywnych owocowych smakach. Zależało im też na jak największej ilości bąbelków.

Postanowili stworzyć produkt, który zrównoważy składniki koktajlu lub long drinka, wydobywając jego smaki i aromaty, a jednocześnie zachowa duży stopień musowości. Zaczęli studiować techniki produkcji i testować swoje produkty. Pracowali na zapleczu baru. Po jakimś czasie wiedzieli wszystko, co trzeba wiedzieć o nasycaniu dwutlenkiem węgla i bąbelkach, uczęszczając na seminaria Darcy’ego O Neila w Tales i czytając książki o nasycaniu dwutlenkiem węgla, takie jak “Fix the Pumps”.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Twórcy napoju Three Cents. Facebook. George Bagos, Dimitris Dafopoulos, George Tsirikos i Vassilis Kalantzis
Źródło: Facebook Three Cents

Po wielu próbach wreszcie chłopaki stworzyli instalację, która potrafi wytworzyć w butelce ciśnienie nawet 6 Atm. Dla porównania w oponie samochodowej jest średnio 3 Atm. Mówimy tu o ciśnieniu w przestrzeni między napojem, a kapslem. To maksymalna wartość jaką można uzyskać przy zamknięciu butelki “na kapsel”.

Three Cents: Stworzony przez barmanów

Three Cents – zapytaj swojego barmana

Three Cents jest adresowany do tych z nas, którzy doceniają nowe smaki i lubią eksperymentować. Napoju Three Cents w różnych odmianach można używać do drinków w połączeniu z różnymi składnikami: owocami, syropami, a nawet solą. Podczas prezentacji mieliśmy okazję poznać jednego z twórców Three Cents oraz poeksperymentować z nowymi recepturami drinków. Podczas warsztatów barmańskich kilka razy sami byliśmy pozytywnie zaskoczeni jak wiele wnoszą do drinka wyraziste smaki Three Cents, na przykład gruszka z imbirem.

Dlaczego właśnie teraz zaczyna się dystrybucja Three Cents w Polsce? Badania mówią, że niemal 60% Polaków uwielbia odkrywać nowe smaki w różnorodnych lokalach, dlatego wprowadzenie ultra-premium mikserów Three Cents przez Coca-Cola HBC jest jak świeże powietrze na polskim rynku barmańskim!

Konsumenci, coraz bardziej świadomi tego, co trafia do ich kubków smakowych, zwracają uwagę na skład produktów. Three Cents spełnia te oczekiwania, eliminując konserwanty i sztuczne barwniki. Bogata gama smaków oparta jest na naturalnych ziołach i owocach, co przekłada się na unikalne, złożone kompozycje do koktajli.

Three Cents: Stworzony przez barmanów

Skąd nazwa i logo Three Cents?

W czasie Wielkiego Kryzysu fontanny sodowe produkowały napoje bezalkoholowe na bazie wody gazowanej, ponieważ był to najtańszy napój, jaki można było dostać za dwa centy, i dlatego nazwano go Two Cents Plain. Kiedy do napoju dodawano syrop, aby poprawić jego smak, jego cenę ustalono na Three Cents i stąd wzięła się inspiracja dla nazwy.

Logo Three Cents podobnie jak sam napój również powstał niejako własnym sumptem. Stworzyła je mama jednego z twórców napoju. Jako malarka zaproponowała na logo Three Cents gołąbka, który powstał na sztaludze.

Three Cents – kiedy w Polsce?

Three Cents właśnie teraz wchodzi na Polski. Jesteśmy jednym z pierwszych krajów w Europie, od którego zaczyna się dystrybucja Three Cents. Na początku lutego 2024 roku będzie dostępny w Warszawie i Krakowie, a niebawem również w innych miastach.

Zmieniające się gusta Polaków, poszukiwanie nowych doświadczeń kulinarnych, i wzrost popularności kultury miksologii w Polsce sprawiają, że Three Cents trafia w samo sedno oczekiwań rynku.

Three Cents: Stworzony przez barmanów
Ruza Tomic Fontana – dyrektorka generalna dla Polski i krajów bałtyckich w Coca-Cola HBC

Tekst: Redakcja HIRO

Zobacz też: FRANKIE STEW i HARVEY GUNN – DUET Z BRIGHTON WYSTĄPI W POLSCE!

FRANKIE STEW i HARVEY GUNN – DUET Z BRIGHTON WYSTĄPI W POLSCE!

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News