Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

flaga LGBT

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki… co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub dla gejów? Przede wszystkim atmosfera i poczucie bezpieczeństwa. Dowiedz się, jakie są najlepsze gejowskie kluby w Polsce. Nie tylko w stolicy znaleźć można intrygujące miejsca, gdzie spędzisz nie jeden, nie dwa, a co najmniej trzy wieczory!

Wybierając miejsca do tego zestawienia zwróciliśmy uwagę przede wszystkim na klimat, ofertę oraz szeroko pojętą inkluzywność. W lokalach, które opisujemy, osoby LGBT powinny po prostu czuć się komfortowo i bawić świetnie do białego rana.

TWIERDZA (Kraków)

Małopolscy geje mają do dyspozycji mnóstwo miejsc, w których mogą oddać się uciechom, ale również poznać nowe osoby i spędzić czas na miłych pogawędkach. Na czele stoi kultowa Twierdza, a więc klub, który już od kilku lat znajduje się na mapie Krakowa i cieszy się znakomitymi opiniami, w dużej mierze również wśród zagranicznych gości.


Niepozorność wejścia jest wyłącznie złudzeniem. Kiedy wchodzi się do środka, uderzają nas dźwięki najlepszej klubowej muzyki, intrygujący klimat, mnóstwo świateł i atrakcji. Dobrze wyposażone dark roomy, duży parkiet oraz szereg imprez tematycznych (Fuck Party, Naked Party czy Student Party) to tylko niektóre czynniki, które mogą Cię zachęcić do spędzenia w tym miejscu wielu nocy. Jeśli chodzi o najlepsze gejowskie kluby w Krakowie, Twierdza nie ma sobie równych.

LODI DODI (Warszawa)

Jeśli chodzi o najlepsze gejowskie kluby w stolicy, jest ich mnóstwo, jednak Lodi Dodi wyróżnia się swoją kameralnością. Wprawdzie mamy do dyspozycji aż trzy piętra, jednak atmosfera jest niemal rodzinna, a muzyka puszczana w lokalu łączy różne upodobania i pokolenia.

Z uwagi na komfort uczestników imprez zdarza się tak, że wejść można wyłącznie za okazaniem karty klubowicza. Przez jeden dzień w tygodniu – zwykle jest to piątek – wstęp do lokalu mają wyłącznie mężczyźni. Miejsce to traktowane jest przez wiele osób jako doskonały wstęp przed dalszym imprezowaniem, jednak nawet w późniejszych godzinach lokal pełny jest ciekawych ludzi.

DARK ANGELS (Poznań)

Miejsce wyłącznie dla mężczyzn – panie są wypraszane. Aby wejść do środka, należy zadzwonić domofonem. Kiedy schodzimy po stromych schodach, wita nas podziemie kamienicy zaaranżowane w skromny i kameralny, ale niezwykle klimatyczny klub. Klubowa muzyka łączy się z przebojami światowego popu, a w karcie znajdziesz kilka ciekawych drinków.

Większą część lokalu stanowią jednak dark roomy. Są one obszerne, bardzo różnorodnie wyposażone i raczej tam toczy się główna część życia nocnego bywalców Dark Angels. Imprezy tematyczne są organizowane raz lub dwa razy w tygodniu i zwykle są to naked parties.

LOKUM STONEWALL/DUŻE LOKUM STONEWALL (Poznań)

Grupa Stonewall to jedna z najbardziej rozpoznawalnych działających w Polsce organizacji, które skupiają się na równości, tolerancji oraz pomocy wobec osób LGBT. Instytucja ta posiada trzy lokale w Poznaniu. Wśród nich jest księgarnia LGBT oraz dwa kluby – Lokum Stonewall i Duże Lokum Stonewall. Oba znajdują się na ulicy Półwiejskiej, w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie.

Szeroki wachlarz wydarzeń oraz mnóstwo eventów związanych z pokazami drag, bingo czy imprezami tematycznymi to z pewnością czynniki zachęcające do odwiedzenia tych miejsc. Atmosfera również jest godna uwagi – dla wielu poznańskich osób LGBT są to jedyne lokale, w których czują się tak dobrze. Do tego dochodzą niewygórowane ceny oraz szeroki wybór trunków alkoholowych i bezalkoholowych.

HAH (wiele miast)

Nie można zaprzeczyć, że HaH to jedna z najbardziej znanych sieci nie tylko klubów gejowskich, ale i w ogóle miejsc do rozerwania się w weekend. Na mapie Polski znajdziemy pięć takich przybytków: w Gdańsku, Sopocie, Poznaniu, Katowicach oraz Wrocławiu. Jest to strefa komfortu nie tylko dla osób LGBT, ale również hetero, które chcą poczuć się bezpiecznie i świetnie bawić.

W zależności od miasta mamy do dyspozycji co najmniej kilka parkietów z różnorodną muzyką, bary z ogromnym wyborem drinków i piw, a także dark roomy. Do tego warto zwrócić uwagę na regularnie organizowane wydarzenia dragowe, imprezy tematyczne (jak słynna Szkolna Dyskoteka z hitami z przełomu tysiącleci) oraz koncerty (między innymi Oliwki Brazil). Jeśli chodzi o najlepsze gejowskie kluby w Polsce, HaH jest bez wątpienia na podium.

Zobacz również: Ed Sheeran balował w gejowskim klubie

Ed Sheeran po koncercie w Warszawie imprezował w nowym klubie LGBT+

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News