Najlepsze gejowskie kluby w Polsce 🎖️🏳️‍🌈

flaga LGBT najlepsze kluby lgbt gey queer impreza

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki… co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub dla gejów? Przede wszystkim atmosfera i poczucie bezpieczeństwa. Dowiedz się, jakie są najlepsze gejowskie kluby w Polsce. Nie tylko w stolicy znaleźć można intrygujące miejsca, gdzie spędzisz nie jeden, nie dwa, a co najmniej trzy wieczory!

Wybierając miejsca do tego zestawienia zwróciliśmy uwagę przede wszystkim na klimat, ofertę oraz szeroko pojętą inkluzywność. W lokalach, które opisujemy, osoby LGBT powinny po prostu czuć się komfortowo i bawić świetnie do białego rana.

TWIERDZA (Kraków)

Małopolscy geje mają do dyspozycji mnóstwo miejsc, w których mogą oddać się uciechom, ale również poznać nowe osoby i spędzić czas na miłych pogawędkach. Na czele stoi kultowa Twierdza, a więc klub, który już od kilku lat znajduje się na mapie Krakowa i cieszy się znakomitymi opiniami, w dużej mierze również wśród zagranicznych gości.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Niepozorność wejścia jest wyłącznie złudzeniem. Kiedy wchodzi się do środka, uderzają nas dźwięki najlepszej klubowej muzyki, intrygujący klimat, mnóstwo świateł i atrakcji. Dobrze wyposażone dark roomy, duży parkiet oraz szereg imprez tematycznych (Fuck Party, Naked Party czy Student Party) to tylko niektóre czynniki, które mogą Cię zachęcić do spędzenia w tym miejscu wielu nocy. Jeśli chodzi o najlepsze gejowskie kluby w Krakowie, Twierdza nie ma sobie równych.

LODI DODI (Warszawa)

Jeśli chodzi o najlepsze gejowskie kluby w stolicy, jest ich mnóstwo, jednak Lodi Dodi wyróżnia się swoją kameralnością. Wprawdzie mamy do dyspozycji aż trzy piętra, jednak atmosfera jest niemal rodzinna, a muzyka puszczana w lokalu łączy różne upodobania i pokolenia.

Z uwagi na komfort uczestników imprez zdarza się tak, że wejść można wyłącznie za okazaniem karty klubowicza. Przez jeden dzień w tygodniu – zwykle jest to piątek – wstęp do lokalu mają wyłącznie mężczyźni. Miejsce to traktowane jest przez wiele osób jako doskonały wstęp przed dalszym imprezowaniem, jednak nawet w późniejszych godzinach lokal pełny jest ciekawych ludzi.

DARK ANGELS (Poznań)

Miejsce wyłącznie dla mężczyzn – panie są wypraszane. Aby wejść do środka, należy zadzwonić domofonem. Kiedy schodzimy po stromych schodach, wita nas podziemie kamienicy zaaranżowane w skromny i kameralny, ale niezwykle klimatyczny klub. Klubowa muzyka łączy się z przebojami światowego popu, a w karcie znajdziesz kilka ciekawych drinków.

Większą część lokalu stanowią jednak dark roomy. Są one obszerne, bardzo różnorodnie wyposażone i raczej tam toczy się główna część życia nocnego bywalców Dark Angels. Imprezy tematyczne są organizowane raz lub dwa razy w tygodniu i zwykle są to naked parties.

LOKUM STONEWALL/DUŻE LOKUM STONEWALL (Poznań)

Grupa Stonewall to jedna z najbardziej rozpoznawalnych działających w Polsce organizacji, które skupiają się na równości, tolerancji oraz pomocy wobec osób LGBT. Instytucja ta posiada trzy lokale w Poznaniu. Wśród nich jest księgarnia LGBT oraz dwa kluby – Lokum Stonewall i Duże Lokum Stonewall. Oba znajdują się na ulicy Półwiejskiej, w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie.

Szeroki wachlarz wydarzeń oraz mnóstwo eventów związanych z pokazami drag, bingo czy imprezami tematycznymi to z pewnością czynniki zachęcające do odwiedzenia tych miejsc. Atmosfera również jest godna uwagi – dla wielu poznańskich osób LGBT są to jedyne lokale, w których czują się tak dobrze. Do tego dochodzą niewygórowane ceny oraz szeroki wybór trunków alkoholowych i bezalkoholowych.

HAH (wiele miast)

Nie można zaprzeczyć, że HaH to jedna z najbardziej znanych sieci nie tylko klubów gejowskich, ale i w ogóle miejsc do rozerwania się w weekend. Na mapie Polski znajdziemy pięć takich przybytków: w Gdańsku, Sopocie, Poznaniu, Katowicach oraz Wrocławiu. Jest to strefa komfortu nie tylko dla osób LGBT, ale również hetero, które chcą poczuć się bezpiecznie i świetnie bawić.

W zależności od miasta mamy do dyspozycji co najmniej kilka parkietów z różnorodną muzyką, bary z ogromnym wyborem drinków i piw, a także dark roomy. Do tego warto zwrócić uwagę na regularnie organizowane wydarzenia dragowe, imprezy tematyczne (jak słynna Szkolna Dyskoteka z hitami z przełomu tysiącleci) oraz koncerty (między innymi Oliwki Brazil). Jeśli chodzi o najlepsze gejowskie kluby w Polsce, HaH jest bez wątpienia na podium.

Zobacz również: Ed Sheeran balował w gejowskim klubie

Ed Sheeran po koncercie w Warszawie imprezował w nowym klubie LGBT+

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News