Na Sycylii zostały wystawione na sprzedaż setki domów za 1 euro

widok na miejscowosc Mussomeli na Sycylii z budynkami o starej wloskiej architekturze w kolorach brazu jasnego i zoltego

W wieczornym wydaniu dziennika francuskiej telewizji France 2 podano, że na Sycylii (Włochy), w miejscowości Mussomeli, znajdującej się na samym środku wyspy, rozpoczęła się sprzedaż opuszczonych domów za symboliczną kwotę jednego euro.

Jak się okazuje, wyprzedaż trwa już od kilku tygodni. Za 1 euro zostało wykupionych już 40 domów. Skąd taki pomysł i dlaczego postanowiono sprzedać te posiadłości?

Choć transakcja na pierwszy rzut oka wydaje się okazją życia, to trzeba pamiętać, że niezbędne renowacje pochłoną z Waszego budżetu minimum 15 000 €, a czasami nawet 60 000 €, by postawić z powrotem niektóre z tych domów na nogi.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Niestety, domy wystawione na sprzedaż w większości są w ruinie. Powód, dla którego tyle domów zostało wystawionych na sprzedaż, jest prosta – mieszkańcy tamtejszych regionów postanowili przeprowadzić się nad morze, gdzie łatwiej o stałe zarobki ze względu na turystykę. Wynikiem tej ucieczki młodego pokolenia jest podupadanie domów odziedziczonych po przodkach. No ale cóż, korzystają z tej sytuacji rodziny z innych krajów, które pragną mieć rezydencję letnią w sercu Sycylii i zasmakować sycylijskiego dolce vita.

Także, jeśli macie ochotę zostać na chwilę Donną z Mamma Mia i wyremontować rozpadającą się posiadłość – Wasze marzenie jest na wyciągnięcie ręki!

stara architektura wloska na Sycylii dom koloe jasny bezowe, zoltawe domy w Mussomeli

Tekst: Jason Elvis

3.5/5 - (15 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News