Moda less waste w Kup’sę vintage shop

Moda na styl życia określany jako  less waste, w którym nie wytwarzamy śmieci i ograniczamy konsumpcje do minimum, stała się bliska wielu osobom m.in. poprzez doświadczenie ograniczeń związanych z pandemią. Trend był znany już wcześniej, jednak to teraz poprzez  namacalne i powszechne doświadczenie  braku możliwości  zakupów sezonowych nowości  mogliśmy spróbować radykalnego ograniczenia konsumpcji w tym zakresie. Pobudziło to też refleksję, ze ubrania które już mamy są stylowe i modne, można się z nich autentycznie cieszyć proponując ich nowe zestawienia. 

Coraz więcej młodych ludzi świadomie wybiera ubrania z drugiej ręki. Od dwóch lat prowadzimy w Gdańsku vintage shop Kup’sę, w którym prezentowanie są wyselekcjonowane przez nas osobiście ubrania i dodatki.  Od momentu rozpoczęcia swojej działalności widzimy wyraźny  wzrost zainteresowania modą z drugiego obiegu, dotyczy to też zagranicznych klientów.

Równolegle z  prowadzeniem sklepu jestem stylistką i podczas  sesji modowych często używam rzeczy z drugiej ręki, bo  są one unikatowe i zdecydowanie less waste. Cieszą się one dużą popularnością zarówno modelek jak i fotografujących z racji ich niepowtarzalności.  Dzięki ich rekomendacjom mam coraz więcej propozycji sesji do stylizacji. Chcąc pokazać większej liczbie odbiorców jak ciekawe i różnorodne stylizacje można stworzyć w naszym sklepie, zorganizowaliśmy własną sesję zdjęciową podczas której  modelki i modele ubrani są w rzeczy w całości pochodzące z naszego sklepu. Sesja jest podzielona na  cztery  style (dzienny, wieczorowy, vintage, sport). Pokazujemy, że w sklepach taki jak nasz, można ubrać się fajnie i ponadczasowo na każdą okazję.  Od tego roku nasz sklep jest w kultowym miejscu na mapie Gdańska jakim jest 100cznia. To projekt kulturalny łączący kontenerową architekturę z industrialną przestrzenią stoczni gdańskiej, proponujący swój program artystyczny i jedzenie z różnych zakątków świata. Wszystkie zdjęcia z naszej sesji są zrobione na jej terenie. 

Właściciele sklepu: Antonina Mołdysz Tomasz Białach

Fotografia: Magdalena Nowicka @_magdalenanowicka
Stylistka: Antonina Mołdysz @antonine_m
Makijaż: Iliana Bogacka @zupamleczna_ Julia Golińska @mua_juliag
Włosy: Marina Kuzmenko @hairstyles_maryna
Modelki/Modele: Karolina Leżuchowska @czerly Dariusz Różański @dariusrose Magda Hombek @h.o.m.b.u.s Magdalena Frost @_frostmagdalena Weronika Marszałkowska @weercziixx Fabian Gołąbek @alpaca_fgolabek Małgorzata Charchuła @malgchar Marcelina Kordus @marcelinakordus Dawid Gąsiorowski @boskigosiorowski Miejsce : @100cznia

moda less waste

image00002 Moda less waste w Kup’sę vintage shopmoda less wastemoda less wasteimage00037 Moda less waste w Kup’sę vintage shopmoda less wastemoda less wastemoda less wastemoda less wasteimage00013 Moda less waste w Kup’sę vintage shopmoda less wastemoda less waste

image00030 Moda less waste w Kup’sę vintage shopZobacz też: Måneskin. 5 powodów, dlaczego ludzie ich uwielbiają

Måneskin. 5 powodów, dlaczego ludzie ich uwielbiają

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News