Materace w Warszawie – jak dobrać odpowiednią twardość?

materace w Warszawie

Czy wiesz, że materace powinno się dobierać nie tylko względem odpowiedniej ceny, czy rozmiaru, ale także twardości dedykowanej określonej grupie osób? Wybór materaca dziecięcego jest szczególnie ważny, a dobry wariant umożliwi zdrowy i spokojny sen na lata. Sprawdź, jaki materac w Warszawie wybrać dla swojego dziecka.

Choć trudno wyobrazić sobie sytuację, w której dziecko wypoczywałoby w nieodpowiednio dobranych do siebie warunkach to jednak wciąż wielu rodziców popełnia błąd podczas zakupu prawidłowego podłoża. Wielu z nich dokonuje złych zakupów nieświadomie, nie posiadając odpowiedniej wiedzy. Tymczasem to właśnie wypoczynek odgrywa w życiu dziecka bardzo ważną rolę, a w czasie doboru materaca powinno się kierować uwagę wyłącznie na certyfikowane produkty. Jaki materac wybrać dla swojego malucha, by sen był bezpieczny i spokojny?

Materac dla dziecka, a odpowiednia twardość – o czym pamiętać?

Dzieci z reguły ważą mniej, a ich drobne kości i ciało wymaga specjalnego traktowania. To dlatego konieczny jest zakup materaca, który nie będzie uciskał ich mięśni, a wręcz przeciwnie pozwoli im na powolną regenerację. Nawet kilka godzin snu, ale w nieodpowiednich warunkach nie zagwarantuje tego, że zarówno plecy, jak i kręgosłup dziecka wypocznie. Do tego konieczne jest spełnienie kilku kryteriów dobrego materaca.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Dobry materac 100×200 dla dziecka może być oznaczony jako produkt miękki lub średnio miękki. To właśnie te dwa oznaczenia są dedykowane osobom osiągającym masę ciała do mniej więcej 60 kg, czyli tyle ile maksymalnie może osiągnąć dziecko lub nastolatek.

Wśród czołowych producentów materacy, warto zwrócić tu uwagę na bezpieczne produkty od marki Hilding. Materace tego producenta są nie tylko certyfikowane, ale przede wszystkim dedykowane określonym grupom docelowym. Dzięki temu można dobrać odpowiednio miękki materac dla dziecka i cieszyć się z jego nieprzerwanego snu.

materace w Warszawie

Materace dziecięce od Hilding – na jaki model postawić?

Wśród produktów marki Hilding można zwrócić uwagę na model Dobranocka, który jest nieprzemakalnym materacem dla niemowląt do zastosowania od pierwszych dni ich życia. Wkład został tutaj wykonany z elastycznej i przewiewnej pianki Flexifoam, która odpowiada za wzorową wentylację ciała oraz oddychanie powierzchni przez niemal cały okres użytkowania. Dobranocka to materac, który zagwarantuje każdemu dziecku komfortowy i zdrowy sen.

Innym sprawdzonym produktem będzie model materaca Kołysanka, czyli egzemplarz dwustronny, nieprzemakalny z wkładem wykonanym na bazie przewiewnej pianki i z warstwą kokosu z dodatkiem lateksu. Takie przygotowanie podłoża zabezpiecza materac przed powstaniem wilgoci i intensywnym przemoczeniem.

Jeszcze innym modelem sprawdzonego podłoża będzie materac Safety Smyk. To materac dla niemowląt spełniający wszystkie kryteria bezpieczeństwa. Materac jest odpowiednio wyprofilowany tak, że całość ma kształt przyjemnej łódeczki. Ten bezpieczny materac nie pozwoli dziecku wypaść, nawet wtedy, gdy śpi niespokojnie.

W konstrukcji tego podłoża wykorzystano piankę Velvet Touch. To ona nadała mu idealnej sprężystości oraz elastyczności. Sen na tym materacu z pewnością będzie regeneracją dla ciała i dla duszy.

 

Materiał partnerski

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News