Marianne Elliott

Urodzona w 1966 roku brytyjska reżyserka teatralna. Po ukończeniu studiów za wszelką cenę usiłowała wykonywać inny zawód. Pracowała m.in. jako sekretarka w telewizji Granada. Od 2006 roku pracuje w Royal National Theatre, a w 2011 otrzymała nagrodę Tony Award dla najlepszej reżyserki scenicznej za adaptację War Horse.

elliott

Najnowsza sztuka w jej reżyserii to  adaptacja powieści Marka Haddona The Curious Incident of the Dog in the Night-Time (Dziwny przypadek psa nocną porą). Spektakl można obecnie obejrzeć na deskach londyńskiego Gielgud Theatre do 14 lutego 2015 roku.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


elliott 3

Sztuka opowiada o nastolatku cierpiącym na zespół Aspergera. Choroba objawia się niezwykłymi zdolnościami matematycznymi i logicznym myśleniem. Chłopak nie radzi sobie jednak z prostymi codziennymi czynnościami. Nie toleruje zmian, jedzenia w kolorze innym niż czerwone, dotyku ludzi.  Tak odizolowany od świata zewnętrznego bohater nagle odkrywa, że ktoś zabił psa jego sąsiadki. Znajduje list, który jest początkiem jego pierwszej samodzielnej i ekscytującej podróży.

elliott 2

Bilety na przedstawienie rozchodzą się w zastraszającym tempie a recenzje nie pozostawiają złudzeń co do sukcesu przedsięwzięcia. Sekret produkcji Elliott polega na tym, że reżyserka ukazała głównego bohatera i jego, na pozór smutny i samotny, świat poprzez ciepło, radość i humor. Scenografia wykonana została minimalistycznie i nowocześnie. Wykorzystano instalacje świetlne, które nadają tajemniczości i magii.

 

Tekst   Nela Sobieszczańska

Foto     timeout.com

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News