Teatr Pijana Sypialnia, już w sobotę da Wam „Klapsy” ?

Grupa ludzi ubranych w stroje wieczorowe, siedząca na trawie

Teatr Pijana Sypialnia, słynący z występów w niecodziennych przestrzeniach, tym razem – na premierę swojego najnowszego muzycznego widowiska, wybrali samo centrum Warszawy – restaurację Banjalukę.

Już w sobotę, 3 czerwca 2017 ogródek przy ulicy Szkolnej 2/4 zamieni się w wyjątkową scenę teatralną. Teatr Pijana Sypialnia – największa niezależna grupa artystycznej, która zasłynęła w całym kraju dzięki swojemu cyklowi Teatr na leżakach. W tym roku Pijana Sypialnia świętuje piąte urodziny. W ramach świętowania grupa przygotowała serię plenerowych wydarzeń, której inauguracją będzie premiera widowiska Klapsy.

Na nasze występy zawsze wybieramy wyjątkowe miejsca. Chcemy, żeby widzowie podążając za nami wyznaczali sobie szlak miejsc o niespotykanym klimacie i charakterze. Ogródek Banjaluki przy ulicy Szkolnej 2/4 jest magiczną i zieloną enklawą w samym centrum rozbieganej stolicy! – mówi Sławek Narloch, dyrektor Teatru Pijana Sypialnia

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

O czym jest spektakl? Klapsy, to dzieło tria dramaturgiczno-kompozytorsko-reżyserskiego Narloch / Zieliński / Dembski, którzy specjalizują się w plenerowych widowiskach muzycznych. Tym razem inspiracją do stworzenia spektaklu stała się wielkopolska legenda o magicznej gruszy. Odkąd została na niej uwięziona Pani Śmierć –  ludzie… nie umierają.

Twórcy, posługując się językiem groteskowego oratorium, snują fantazję na temat sensu marzeń, tęsknoty i miłości w świecie, w którym śmierć nie istnieje. Widowisko wymyka się minorowemu nastrojowi dzięki przerysowanym i komicznym postaciom oraz kreowanej na scenie absurdalnej rzeczywistości.

Wpadajcie 3 czerwca o godzinie 19:00 do Banjaluki – wstęp wolny, ale ilość miejsc ograniczona (głównie stojące). Więcej informacji TUTAJ.

Plakat promujący występ Pijanej Sypialni w Banjaluce

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News