Lifting twarzy bez skalpela – czy bezinwazyjne zabiegi mogą konkurować z interwencją chirurgiczną?

lifting twarzy

Zatrzymać młodość i zminimalizować oznaki starzenia – to marzenie wielu osób. Nie zawsze jednak są one w stanie poświęcić na regenerację skóry wiele czasu i poddawać się długotrwałej rekonwalescencji, a niekiedy obawiają się interwencji chirurgicznej. Na szczęście gama zabiegów nazywanych „liftingiem twarzy bez skalpela” jest coraz większa, a ich skuteczność imponująca.

Co to jest lifting?

Lifting z angielskiego dosłownie oznacza „podnoszenie”, „dźwiganie” i to właśnie o unoszenie opadającej z wiekiem skóry twarzy chodzi, gdy mówimy o liftingu w medycynie estetycznej. Zabiegi, które zaliczane są do szerokiej grupy zabiegów liftingujących mają za zadanie usunięcie nadmiaru obwisłych tkanek, poprawę jędrności i elastyczności skóry, polepszenie owalu twarzy i zlikwidowanie innych oznak starzenia. Ponieważ starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym i zaczyna się już po 25. roku życia, warto dokładnie się jej przyglądać, pamiętając, że współcześnie dostępnych jest szereg metod liftingu bez-  lub małoinwazyjnego.

Na czym polega lifting bez skalpela? To szeroka grupa zabiegów, które pozwalają osiągnąć efekt odmłodzenia twarzy i skóry bez ingerencji chirurgicznej. Ich popularność wynika nie tylko z pełnego bezpieczeństwa, ale i ograniczonej do minimum rekonwalescencji. Należy bowiem pamiętać, że face lifting to wykonywany w znieczuleniu ogólnym (tylko niekiedy możliwe jest znieczulenie miejscowe) zabieg chirurgiczny, który wiąże się z koniecznością nacięcia skóry i usunięcia jej nadmiaru w wybranej części twarzy. Proces gojenia się może zaś potrwać nawet do sześciu tygodniu, przy założeniu braku powikłań.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Lifting twarzy bez skalpela – przegląd najpopularniejszych zabiegów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, medycyna estetyczna oferuje coraz więcej zabiegów, które w sposób nieinwazyjny, ale równie skuteczny potrafią przywrócić młodzieńczy wygląd. Do zabiegów nazywanych liftingiem bez skalpela zalicza się m.in.:

  1. Nici liftingujące

To w pełni bezpieczny zabieg, bo wykorzystujący rozpuszczalne nici polidioksanonowe. Wprowadzane są one podskórnie przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli, a ich zadaniem jest uniesienie i podciągnięcie skóry. Rozpuszczanie nici umożliwia stymulację produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu efekt zabiegu jest dodatkowo wydłużony.

  1. Laseroterapia

Laserowy lifting twarzy to sposób na ujędrnienie, wygładzenie i zwiększenie gęstości skóry. Wśród wielu rodzajów laserów dostępnych na rynku, dla osiągnięcia efektu odmłodzenia szczególnie polecane są lasery frakcyjne, których działanie polega na wykorzystaniu wiązki lasera, powodującej mikrouszkodzenia i stymulującej przez to tkanki do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki zachodzącym procesom naprawczym kondycja skóry ulega wyraźnej poprawie, a co ważne – efekt ten jest długotrwały.

  1. Kwas hialuronowy

Wolumetria twarzy przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego pozwala na bezinwazyjną poprawę jej owalu, wygładzenie nawet głębokich zmarszczek i bruzd. Wykorzystywany w medycynie estetycznej i wstrzykiwany podskórnie usieciowany kwas hialuronowy jest w pełni bezpieczny, stopniowo rozpuszczany i naturalnie usuwany przez organizm, a jednocześnie niezwykle plastyczny, co umożliwia jego perfekcyjne rozłożenie pod skórą.

  1. HIFU

Technologia High Intensity Focused Ultrasound wykorzystuje ultradźwięki o dużej mocy, które podgrzewają skórę i wywołują efekt termiczny, a dodatkowo wibracje, w które wprowadzana jest tkanka. Dzięki temu dochodzi do niezwykle efektywnego pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu, a tym samym poprawy gęstości i elastyczności skóry. 

  1. Radiofrekwencja mikroigłowa

RF mikroigłowa łączy w sobie precyzyjne, bo wykonywane przy pomocy głowicy aparatu mikronakłuwania skóry z wywołaniem efektu termicznego w głębokich jej warstwach, który możliwy jest dzięki emitowaniu przez cienkie igiełki fal radiowych. Warto podkreślić, że radiofrekwencja mikroigłowa swoją skuteczność zawdzięcza także zjawiskowi diatermii, czyli głębokiego podgrzewania komórek – źródło ciepła nie dociera bowiem do tkanek z zewnątrz, ale znajduje się w niej tj. emitowane jest przez igły. Dzięki temu stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu jest znacznie większa.

  1. Mezoterapia mikroigłowa-mikronakłuwanie

Mezoterapia mikroigłowa urządzeniem 4.0 to zabieg, który opiera się na wykonaniu mikronakłuć i wprowadzeniu w głębsze warstwy skóry aktywnych substancji, działających odżywczo. Korzystne działanie dla poprawy kondycji skóry wykazują ponadto same nakłucia, które dodatkowo stymulują procesy regeneracyjne skóry. Dermapen jest zabiegiem, który wykorzystuje mechanizm znany z mezoterapii igłowej, jednak dzięki wykonaniu jej przy pomocy specjalnego urządzenia możliwe jest osiągnięcie ogromnej ilości idealnie precyzyjnych mikronakłuć.

Wszystkie wymienione zabiegi można znaleźć w ofercie Kliniki Neonia.

Zobacz też: The Simpsons x Swatch – wyjątkowe zegarki

The Simpsons x Swatch – wyjątkowe zegarki

 

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News