Lewitujące drzewka Bonsai

Cieszące się popularnością japońskie drzewka Bonsai możemy podziwiać w nowej odsłonie. Japończykom nie wystarczy fakt posiadania i pielęgnowania drzewek – to za mało. Postanowili wnieść je na inny poziom i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Drzewka Bonsai są w stanie lewitować, a to wszystko z pomocą japońskiego zespołu projektantów.

The Hoshinchu Team, czyli projektanci tego niebanalnego wynalazku, nazwali go „Air Bonsai”. Zastanawiacie się pewnie jak to możliwe, że drzewka te są zdolne do „latania”? Nic prostszego! Tak zapewne by odpowiedział Japończyk. Koncepcja lewitującego drzewka Bonsai opiera się na współdziałaniu dwóch platform. Dolna, zwana „magnetyczną bazą”, jest już połową sukcesu. Sukces ten dopełnia górna, „latająca” platforma. Zarówno w dolnej części jak i w górnej, zwanej „małą gwiazdką”, znajduje się magnes, pozwalający na wzajemne odpychanie się obu części. To właśnie dzięki tym magnesom możliwa jest lewitacja drzewka. Baza zrobiona jest z tradycyjnej japońskiej porcelany, a lewitujące Bonsai można zastąpić inną rośliną wedle życzenia.

https://youtu.be/jssXjtYoDl0

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Efekt ten jest wręcz magiczny! Drobne drzewka kołyszą się subtelnie nad powierzchnią niczym wykreowane z filmów anime. Górna część unosi się około 2 cm nad „magnetyczną bazą”, która jest wysokości 6 cm. Jeśli chodzi o sztukę Bonsai to zwykle kojarzy się ona z drzewkami iglastymi, ale Air Bonsai może posłużyć również jako platforma dla roślin takich jak mchy czy też inne rośliny kwiatowe.

Projekt założony jako Kickstarter zebrał już $185,000, a początkowy cel zakładał sumę $80,000. Do końca pozyskiwania finansów pozostał jeszcze ponad miesiąc. Jak widać zainteresowanie projektem przekroczyło najśmielsze oczekiwania i suma ta już została zebrana. Drzewka Bonsai są teraz nie tylko urocze, ale również posiadają magiczno-fantastyczne właściwości!

floating_bonsai_tree_types.0

floating-bonsai-trees-air-hoshinchu-5

floating-bonsai-trees-air-hoshinchu-25

IeCB0Kr

P5o5tH1

Więcej możecie dowiedzieć się na stronie: hoshinchu.com

 

tekst | Kasia Sinet

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News